İngilizce = Yeni Kültürler


Yeni Kültürlere Açılan Kapı İngilizce

Bir dil bilmek her zaman bireyler için yeni şeylerle karşılaşabilmelerinde yardımcı olmuştur. Çünkü her dilin kendine özgü, o dili başka dillerden ayıran ve o dili farklı kılan özellikleri vardır. İngilizce dünya dili olarak kabul edilmesinin ve de dünya dili olarak kullanılmasının yanı sıra farklı milletlerdeki insanların birbirleriyle tanışıp, kaynaşmalarına yardımcı olmaktadır. Yeni kültürlere insanlar İngilizce sayesinde tanışabilirler çünkü çoğu farklı ana dile sahip olan bireyler, daha rahat anlaşıp kendilerini ifade edebilmek için İngilizceyi kullanmayı tercih etmektedirler. Bir Fransız ve bir Alman asıllı kişi konuştuklarında bile dünyada ortak dil olarak kullanılan İngilizceyi konuşmayı tercih etmektedirler.

Yeni Kültür Tanımakta İngilizcenin Rolü

  • Eğer farklı kültürlerle aktif bir şekilde iletişime geçip, farklı kültürler tanımak istiyorsanız mutlaka İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Eğer İngilizce bilmiyorsanız işe dil kurslarını araştırmakla başlayabilirsiniz. Mecidiyeköy Dil Kursları sizin İngilizceye dair olan beklentilerinizi ve de ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.
  • Dil kurslarında İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra, farklı milletlerden insanlarla tanıştığınız zaman onlarla eskiye oranla çok daha rahat bir biçimde iletişime geçebilirsiniz.
  • Farklı milletlerden olan bireylerin adetlerini, geleneklerini, alışkanlıklarını dil kurslarında öğrendiğiniz İngilizce sayesinde daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

 İngilizce Sayesinde Farklı Şeyler Keşfedebilme Şansı

  • Dil kurslarında öğrendiğiniz İngilizce sayesinde yurt dışına çıktığınız zaman asla zorluk yaşamazsınız. Hatta gittiğiniz ülkeye dair birçok birbirinden farklı ve de değerli olan bilgileri de edinmiş olursunuz.
  • Turistik ya da iş gezileri için yurt dışına çıkmak durumunda kaldığınız durumlarda İngilizce konuşmak durumunda kalabilirsiniz. Çünkü kendi dilinizle kendinizi ifade etmeye çalışsanız bile karşı taraf sizi anlamayacaktır. Eğer İngilizceniz varsa kendinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz ve de ülkeye dair merak ettiğiniz şeyleri, görmek istediğiniz yerleri ülkenin yerli halkına sorup öğrenebilirsiniz.
  • Farklı kiliseleri, okulları, sanat eserlerini, müzeleri, oranın etnik kimliğini yansıtan ve de taşıyan şeyleri İngilizce konuşmanız sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Çünkü yabancı ülkelerde kaybolma çok sık yaşanmaktadır. Eğer İngilizceniz var ise bu konuda da sıkıntı çekmenize gerek yoktur.
  • Ne kadar farklı etnik kimliğe sahip olan insanlarla fazla İngilizce konuşabilme şansınız olursa aynı anda hem İngilizcenizi geliştirirken, bir yandan da onların kendi kimliklerine dair birbirinde değerli bilgileri öğrenmiş olursunuz.
  • Mecidiyeköy Dil Kursları’nda hem İngilizce öğrenirken aynı anda da var olan İngilizce seviyenizi kendinizi ifade etmekte sıkıntı çekmeyeceğiniz bir noktaya getirebilirsiniz, bunu kolaylıkla başarabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kolay İngilizce Öğrenme Taktikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.