İngilizce Yazma Programı


İngilizce okuma veya telaffuzda herhangi bir sıkıntı çekmemesine rağmen İngilizceyi yazıya dökmekte sorun yaşayan pek çok insan bulunmaktadır. Bu durum ciddi ve programlı bir çalışmayla aşılabilir. İngilizce Kursları tarafından oluşturulan pek çok program bulunmaktadır. Bu programlar kurslara vakti olmayan veya kurslar dışında da çalışmalarını sürdürmek isteyen kişilere yönelik olarak hazırlanmaktadır. Bazı kişiler ise kendi programlarını kendileri hazırlayabilmektedir. Yazma programları genel olarak geç saatlere kalmayacak şekilde sabah öğle ve akşamüzeri saatlerine 3 seans olarak kurgulanmaktadır. Her seansta 2 saat boyunca 50 şer dakika çalışma ve 10 dakika dinleme programları tavsiye edilmektedir. Farklı sorunları olan kişilere ise uzman ekipler daha farklı programlar önerebilmektedir.

ingilizce-yazmakİngilizce Kursu ile yazma sorunları uzun seanslar gerektirmeden kişinin gayretine göre halledilebilse de vakti olmayan kişiler için program ile çalışmak doğru bir yaklaşımdır. Müfredata odaklı olarak ayarlanan yazma programları çok daha verimli olmaktadır. Bununla birlikte uzman bir ekipten yazma programı desteği almak doğru olacaktır çünkü programların kişinin İngilizce seviyesine göre ayarlanması gerekmektedir. Yazma programlarının doğru materyallerle desteklenmesi ve bu materyallerin tercihinde bulunurken uzman kişilerin tavsiyelerinin alınması da daha verimli sonuçların sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Düzey Yerleştirme yaparak programın şekillendirilmesi de doğru olacaktır. Çünkü düzey yerleştirme ile en doğru ve ihtiyaç duyulan programa ulaşmak daha kolay ve daha sağlıklı olacaktır.

İngilizce Kursu ile irtibata geçmeden yazma becerinizi geliştirmenin bazı yolları da vardır. Bunun için en etkili yolladan birisi İngilizceyi iyi yazabilmek için İngilizce okumalarda bulunmaktır. Okudukça yapılara ve yazımlara daha da hakim olduğunuz gibi aynı zamanda aşinalığınız da gelişir. Bolca okumayan ve kendini bu alanda geliştirmeyen bir kimse yazma programının etkisin de göremeyecektir. Yazma programı daima İngilizce okumalar ile desteklenmelidir. Düzgün cümleler kurabilmeye de özen göstermek gerekmektedir. Çünkü düzgün cümle kuramayan bir kimse düzgün bir şekilde de yazamayacaktır. Son olarak ise İngilizceyi bir bütün olarak ele almaya dikkat etmek gerekmektedir. Listening(Dinlemek), Writing(Yazmak) ve Reading(Okumak) daha iyi bir İngilizce için vazgeçilmez ve ayrılmaz üçlüdür.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Programı başlıklı makalemizde ingilizce ve programı hakkında bilgiler verilmektedir.