İngilizce ve Etkileşimi


Gözde Dil İngilizce

İngilizce bütün dünya dilleri arasında en çok konuşulan dillerden birisidir. Bundan da daha önemlisi içinde bulunduğumuz çağda 53 ülkede konuşulan dil İngilizcedir. Ve bu 53 ülkenin vatandaşları da yani 400 milyondan fazla insan hali hazırda İngilizce konuşmaktadır.

İngilizcenin Bu Kadar Gözde Bir Dil Olmasının Sebepleri Nelerdir?

  • İngilizce dünyada insanaların ortak dil olarak konuşmayı seçtikleri tek dildir. Farklı milletden olan insanlar iletişime geçtikleri zaman İngilizce konuşup kendilerini karşı tarafa anlatmaya çalışırlar.
  • Yıllardan beri iş dünyasında da İngilizcenin önemi kesinlikle yadsınamaz. Her iş veren mutlaka çalışanının İngilizce bilmesini istemektedir. Eğer iş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, bu başarının sırrı İngilizce bilmekte gizlidir. Ayrıca iş sünyasında yapılan uluslararası birçok ortaklıkta yapılan antlaşmaların dili İngilizcedir. Ayrıca firmaların görüşme dilleri de İngilicedir. Eğer iş hayatında başarı merdivenlerini hızlıca çıkmak istiyorsanız, dil kurslarına kayıt olup vakit kaybetmeden İnglizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Mecidiyeköy dil Kursu’nda İngilizce eğitiminize başlarsanız, hızlı bir şekilde iş dünyasında yükselmeniz mümkündür.
  • Eğitim içinde özellikle üniversite eğitimi için İngilizce çok büyük öneme sahiptir. Kaynakların çoğunun dili İngilizcedir bu sebeple üniversite öğrencileri kendi başarılı akademik hayatlarının gelişimi için İngilizce bilmek zorunluluğundadırlar.

Teknoloji Dünyasında İngilzcenin Rolü

  • Özellikle gelişen teknolojiyle beraber, teknolojideki İngilizcenin rolü de büyümüştür. Örneğin, bilgisayarlar. Üretilen ve de satışa sunulan bilgisayarların işlem dli İngilizcedir. Bu sebepten dolayı bilgisayarı aktif kullanabilmek için İngilizceyi bilmeniz gerekmektedir. Eğer İngilizce bilmezseniz, bilgisayarınızın işlem dilini anlamakta çok zorluk çekersiniz.
  • Bilgisayarın kendi programlarını ya akademi dünyasında ya da iş dünyasında aktif olarak kullanmak durumunda kalmaktayız. Word, Excel gibi programları kullanmak hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olmuştur.
  • Teknolojiyide yakından takip edebilmek için İngilizce bilmek gerekir ve bu teknolojiyle ilgili, yani bilgisyarı da daha rahat bir biçimde kullanabilmeniz için dil kurslarına kayıt yaptırmanız mantıklı olacaktır.

İngilizce Bilmek Başka Dilleri Öğrenmeyi Kolaylaştırır

  • İngilizce size başka dilleri rahatça ve kolaylıkla öğrenebilmeniz için bir alt yapı oluşturmaktadır.
  • Araştırmalarda göstermektedir ki eğer bir insan ikinci bir dil öğrenirse, yeni öğreneceği üçüncü dilide çok kolay bir biçimde öğrenmiş olur.
  • Mecidiyeköy Dil Kursu’nda İngilizceyi kolaylıkla öğrendikten sonra, dilerseniz başka öğrenmeyi istediğiniz bir dilide öğrenebilirsiniz. Bu durum size ve de sizin zamanınız olup olmadığına bağlıdır.İngilizce dünden bugüne en çok konuşulan ve de tercih edilen dillerin başını çekmektedir ve bu durumda uzunca bir süre değişmeyecek gibi durmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dünya Dili İngilizce başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.