İngilizce Temel Eğitim


İngilizce öğrenilmesi konusunda kullanılan farklı yöntemler bulunmakta olup, bu yöntemlerin ilk safhasında her zaman, ilköğretim ya da daha öncesi eğitim kurumlarında alınan, yabancı dil dersleri gelmektedir. Bu tip kurumlarda yani eğitim-öğretim yuvalarında öğrenilen yabancı dil ya da İngilizce seviyeleri, incelendiğinde, ne yazık ki uygun özelliklere sahip yabancı dil dersinin verilmemiş olduğu görülmektedir. Herhangi bir eğitim kurumundan mezun olan öğrenci, yabancı dil yönünden incelendiğinde, seviyesinin genelde düşük seviyelerde yer aldığı görülmektedir ve geliştirilmesi ya da tam anlamıyla İngilizce öğrenilmesi maksadıyla, Beşiktaş İngilizce kursları gibi farklı eğitim kurumlarından, ekstra bir eğitim alınmasına gerek duyulmaktadır.

İngilizce Temel Eğitimi Neden Yeterli Gelmiyor?

İngilizce temel eğitiminin verildiği ilköğretim ya da üst sınıflar dikkate alındığında, bu bölümlerden mezun olanların, yabancı dil konusunda yeterli seviyede yer almadıkları, net bir şekilde görülmektedir. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Temel neden; ilgisi olan  veya belli bir birikime sahip olan öğrenciler ile ilgisiz kalan ya da hiçbir bilgisi olmayan öğrencilerin, aynı eğitim ortamında bulunuyor olmasıdır.  Eğitim öğretim sisteminin standart kalıplarda yürütülmesi, bilen ya da bilmeyen öğrencilere aynı eğitim sisteminin uygulanması ve yabancı dil öğretim konusunun, teknolojik ekipmanlar ile desteklenmemesi gibi nedenler bir araya getirildiğinde, seviye düşmekte, Beşiktaş İngilizce kursu ya da benzeri eğitim kurumları arayışlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

İngilizce Temel Eğitimi Nasıl Geliştirilir?

Belirli bir düzeyde İngilizce temel eğitimi almış iseniz, İngilizce seviyenizi geliştirmek maksadıyla başvurabileceğiniz kaynakların ilk sırasında, Beşiktaş İngilizce kursları gibi standart olmayan, yani eğitim programları ve kaliteleri ön plana çıkan, birimlere müracaat etmeniz, vereceğiniz en sağlıklı karar olacaktır.  Bu tip kurumların uygulamakta olduğu programlar, kullandıkları teknolojik ekipmanlar ve eğitim öğretim sisteminde görevlendirdikleri öğretmenler, tecrübeleriyle ön plana çıkan ve bu alanda başarılı çalışmalara imza atan, sınıfının yani emsallerinin örnek gösterilen uygulayıcıları ve eğitim kurumlarıdır. Temel çalışma programlarının içerisinde, aynı standardı yani aynı seviyeye sahip olan öğrencilerin bir arada tutulması ve her birine eşit şartlarda eşit bilgiler ve eşit seviyeler dahilinde eğitim verilmesi anlayışının uygulanmasıdır. Bu sistem yürürlüğe girdiği ve teknolojik ekipmanlar ile desteklendiği zamanda, elde edilmekte ve mevcut olan İngilizce seviyesi, her zaman bir ya da maksimum seviyeye çıkarılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğrenmenin Yaşı Var mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.