İngilizce Öğrenmeyi Daha Kolay Hale Getirmek İçin Teknolojiden Yararlanın


İnternet sayesinde artık her şeyi yapmak daha kolay bir hal aldı. Her alanda internetten bilgi sahibi olabiliyoruz. Bu alan İngilizce eğitiminde de insanların işine yaramaya başladı. Artık insanlar İngilizce kursları bilgileriyle yetinmiyor. Bunları pekiştirmek için internet üzerinden pek çok kaynağa başvuruyor. Çevresinde İngilizce konuşacak pratik yapma olanağı bulamayan insanlar İngilizce chat sitelerinde kendi gibi İngilizce öğrenmek isteyen ya da İngilizcesi daha iyi olan insanlarla iletişime geçebiliyor. Bunun dışında artık tablet bilgisayarlar ile interaktif olarak okuma yapabiliyorlar ya da internet üzerine konulan konu anlatımlı videolar ile öğrendikleri konuları tekrardan pekiştirebiliyor.

Şişli İngilizce kursları öğrencilerine derste aldıkları bilgiler dışında da İngilizcelerini ilerletmek için teknolojiden yararlanmalarını tavsiye ediyor. Özellikle tabletlere yüklenebilen İngilizce İnteraktif okuma programları ile hem İngilizce okuma yapabiliyorlar hem de anlamını bilmedikleri kelimeleri program sayesinde vakit kaybetmeden öğrenebiliyorlar. Bu programlar hem öğrencilerin kelime hazinesini geliştirmesine yardımcı oluyor hem de öğrencilere yeni kalıpları ve cümle yapılarını tanıma olanağı sağlıyor. Kelime ezberlerken internet üzerinden görsellere bakmak kelimenin daha fazla hafızada kalmasına neden oluyor. Örneğin siz yunus kelimesinin İngilizcesini tekrarlarken İnternet sayfası üstünden yunus resmine bakıyor olmanız o kelimeyi daha hızlı öğrenmenize neden olacaktır. Ayrıca İngilizce öğrenirken online formlar üzerinden anadili İngilizce olan bir kişi ile konuşmak hem yazım hatalarınızın hem de gramer hatalarınızın ciddi anlamda azalmasına neden olacaktır.

Pek çok kişi altyazılı dizileri ya da filmleri İngilizce kelime öğrenmek için izler. Bu aslında yanlıştır İngilizce dizi ya da filmlerin kelime hazinenize katkısı oldukça az olacaktır ama bu yöntemi telaffuzu öğrenmek için kullanmak oldukça etkilidir. Mecidiyeköy İngilizce Kursları öğrencilerine yabancı bir fil izlerken bildikleri kelimelerin telaffuzuna dikkat ederek izlemelerini söylemektedir. Bu sayede aksanınızı çok daha akıcı ve de güzel bir hale getirebilirsiniz. Günümüzde teknoloji artık fiziki olarak bir arada olmamasına rağmen insanlara yüz yüze konuşma imkanı sağlamaktadır. İnternetten anadili İngilizce olan biriyle görüntülü konuşma yapmak İngilizcenizin akıcılığına yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğrenmenin İş Hayatında Sağladığı Avantajlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.