İngilizce Öğrenmenin Yolu


Yabancı dil öğrenmenin, farklı yöntemleri bulunmaktadır. Uygulanan yöntemler, kişisel yöntemler, eğitim yöntemleri, aile katkısı ve çevre faktörleri olarak gruplara ayrılabilmektedir. Eğitim yöntemleri, okullar ve özel kurslar olmak üzere, iki gruba ayrılmaktadır. Günümüzde, en etkili ve hızlı İngilizce öğrenmenin yolu, özel kurslar olarak bilinen, eğitim kurumları olarak gösterilmektedir. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, İngilizce eğitimi konusunda yetersiz kalması, bireylerin, özel kurs olarak nitelendirilen ve genelde, taksim İngilizce kursu gibi isimlendirilen, kurslara müracaat etmesine neden olmaktadır. Levent İngilizce kursları gibi başlıklarda hizmet veren eğitim kurumları, İstanbul’un farklı semtlerinde ve bölgelerinde toplanmış olup, bu tip kurslar, Taksim gibi semt isimleri ile de birlikte anılmaktadır. Eğitim seviyesinin, ileri teknikler sayesinde, üst seviyeler çıkarılması ve yoğun İngilizce programları, Taksim gibi bölgelerde faaliyet gösteren ve bağlı bulunduğu bölgeye göre, Levent İngilizce kursu gibi başlıklarda toplanan kurumların, geniş kesimlere hitap etmesine neden olmuştur.

Kurslarda İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Levent İngilizce kursları, yabancı dil eğitimleri konusunda, deneyimlerine ve modern tekniklerine göre hareket etmektedir. Eğitimcilerin deneyimli personel olması, uygulanan programların, doğrudan amaca yönelik olarak belirlenmesi ve seviyelere göre özel dersler oluşturulması, İngilizce eğitimi konusunda hizmet veren, Levent İngilizce kursları için, vazgeçilmez ilkelerdir. Ders programlarının hazırlanmasına da ve programların birebir uygulanmasında, bireylerin seviyeleri göz önüne alınmakta olup, gerek durulması halinde, yoğunlaştırılmış program uygulamasına geçilmektedir. Kişiye özel olarak da tabir edilen bu uygulamalar, aynı kategoride yer alan öğrencilerin, bir arada bulunmasına imkan sağlamakta ve bu belirgin özellikte, Levent İngilizce kursu farkını ortaya koymaktadır. İhtiyaç duyulması halinde, İngilizceyi tam olarak öğrenmek isteyen öğrencilere, ekstra imkanlar sağlanmakta, seçtikleri program dışında, farklı bir programa bu tip öğrenciler yönlendirilmekte ve yabancı dilin pekiştirilmesi konusunda, gerekli olan tüm tedbirler alınmaktadır. Kısacası, İstanbul’un Taksim gibi çeşitli bölgelerinde, İngilizce öğrenmek isteyen bireylerin, müracaat edebileceği ve başarılı bir eğitim döneminden sonra, tam anlamı ile yabancı dile hakim olabileceği, kurs adı altında toplanan ciddi ve güvenilir eğitim kurumları bulunmaktadır. Bu kurumlar, her kesime açık bir şekilde hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.