İngilizce Öğrenmenin Yaşı Var mı?


Yabancı dil ya da İngilizce dahil olmak üzere, herhangi bir bilginin ya da kursun alınması konusunda, yaş anlayışı bulunmamaktadır. Hangi yaş seviyesinde ya da hangi statüde bulunur iseniz bulunan, karar verdiğiniz sürece, İngilizce öğrenebilirsiniz. İngilizce eğitimi konusunda, seviyeniz sıfır da olsa, belli bir düzeye gelmiş de olsanız, eğitim programlarına dahil olabilir, İngilizceyi öğrenebilir yada mevcut olduğumuz yabancı dil seviyenizi, daha üst noktalara taşıyabilirsiniz. Beşiktaş İngilizce kursları bu konuda tüm ihtiyaç sahiplerine cevap veren programlara, eğitim öğretim sistemine, gerekli teknolojik ekipmanlara ve öğretici kadrolarına sahiptir.

Özel İngilizce Derslikleri Nedir?

Özel İngilizce derslikleri olarak belirlenen eğitim kurumları, belirli bir kursun ya da Beşiktaş eğitim kursu gibi eğitim kurumlarının oluşturduğu, eğitim sisteminin parçasıdır. Bu tip kursiyerler ya da eğitim kurumlarında öğrenciler, kendi içerisindeki seviyelerine göre, ayrı bölümlerde eğitime tabi tutulmaktadır. Orta seviyede, yüksek seviyede, az seviyede ya da sıfır düzeyinde bulunan öğrencilerin, tek bir sınıfta yani derslikte eğitim öğretim görmesi, tahmin edileceği üzere, başarı oranının yakalanmasına ya da amaca ulaşılmasında etkili olmayacaktır.  Eğitim kurumları bu uygulamanın yani standartların dışına çıkmakta ve özel derslikler oluşturarak, aynı seviyedeki öğrencileri, bir arada tutmakta, bu sayede, etkin eğitim sistemi anlayışına geçmektedir.

Özel İngilizce Derslikleri Ücretleri?

Beşiktaş İngilizce kursu tarafından, hazırlanmakta olan program dahilinde oluşturulan özel İngilizce dersleri, standart dışı bir ücrete tabi değildir. Burada anlatılmak istenen, bahsedildiği gibi, sadece aynı seviyede bulunanların, bir ortamda bulundurulması ve bu sayede, eğitim kalitesinin artırılmasıdır. Sistemin çalışma mantığından dolayı, ekstra bir ücret ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Eğitim sisteminin temeli, bu prensibi dayandığı için, ücret konusunda herhangi bir değişim olması, mümkün değildir. Kursa başvuru yapıldığı anda, seviye tespit edilmekte ya da bilinen tabiriyle seviye tespit sınavı yapılmakta, aynı seviyede bulunan bütün eğitim göreceklerin bir arada tutulması  düşüncesi ile sınıflar belirlenmekte ve bu seviyeler üzerine katkı sağlanacak şekilde, programlar oluşturularak, İngilizce ya da diğer yabancı dillerde, eğitim öğretimde, etkin sonuca Ulaşılması sağlanmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Eğitim İlkeleri : İngilizce başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.