İngilizce Öğrenmenin Pratik Yolları


İngilizce günlük hayatımızın artık bir parçası olarak yer almaktadır. Öğrenim ve lisans hayatımız boyunca sürekli karşımıza çıkacak ve bizlerin her zaman ihtiyaç duyacağı bir dildir. Dünya çapında ortak bir dil olarak kullanılmasından ötürü öğrenilmesi ve geliştirilmesi gereken bir dildir. İngilizce öğrenmek için birçok yol bulunmaktadır. Bunların ilki bir İngilizce kursu ile anlaşmaktır. İngilizce kursları yabancı hocalar, nitelikli gramer kitapları, kelime kağıtları kullanarak etkin İngilizce öğrenmenizi sağlayacaktır. Bir çok kelime öğreneceğiniz, gramerleri tam olarak öğreneceğiniz ve yabancı hocalar ve İngilizce bilen kurs arkadaşlarınız ile konuşup öğrendiklerinizi pekiştirme imkanınız olacağı için İngilizce kursları dil öğrenmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Derslere katılarak ve anlamadığınızı anında sorarak aklınızda soru işareti kalmamasını saylayabilirsiniz. Dil öğrenimi çabuk öğrenebileceği gibi çabuk unutulan bir eğitimdir derslerde öğrendiklerinizi sürekli tekrar ederek canlı kalmasını ve unutmamanızı sağlayabilirsiniz. Mecidiyeköy İngilizce Kursu yaptığı bir tanıtımda İngilizce öğrenmenin sadece derslerde olmayacağını açıklamıştır. İngilizce hayatımız her anında vardır ve bunu İngilizce eğitiminde avantaja çevirmek sizin elinizdedir. Yolda yürürken gördüğünüz bir pankartta İngilizce bir cümle buluyorsa bunu bile kullanarak kendinize katkı sağlayabilirsiniz. Gördüğünüz İngilizce cümleler içinde bildiğiniz kelimeler geçiyor ise anlamlandırmaya çalışabilirsiniz. İngilizce bilen insanlara öğrendiklerinizi pekiştirmek için bildiğiniz kadarı ile günlük sorular sorabilir onlarla İngilizce muhabbet etmeye çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kursa gidecek zamanınız, imkanınız yok ise evde pratik yollar ile İngilizce öğrenebilirsiniz. Filmleri Türkçe dublajlı izlemek yerine alt yazılı izlemek bile İngilizcenizin gelişmesinde size yardımcı olacak bir adımdır. İngilizce kitaplar, dergiler çocuk kitapları bile İngilizcenizin gelişmesinde size çok yardımcı olacaktır. Yabancı sitelerde dolaşarak İngilizce forum sitelerini ziyaret ederek kendinizi İngilizce kelimelere aşina edebilirsiniz. Sosyal medya hayatımızda büyük bir yer kaplıyor ve günümüzde diğer ülkelerle iletişim kurmak çok kolay bir hale gelmiş durumda. Sosyal medyadan kendinize yabancı arkadaşlar edinerek onlarla sözcük yardımı ile yazışabilirsiniz anlamadığınız yerleri onlara sorabilirsiniz. Yabancı arkadaşlarınızın konuşmalarına bakarak bildiğiniz gramerlerin kullanım yerlerini öğrenebilirsiniz. Pratik İngilizce öğrenme konusunda daha birçok yol vardır. Bu konuda araştırmalar yapmış olan Şişli İngilizce Kursunun tanıtımlarına katılarak bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.