Neden Kesinlike İngilizce Öğrenmeliyiz ?


Birçok iş ilanında İngilizce bilgisinin şart koşulduğunu görmek mümkündür. Nitekim ticaret söz konusu olduğunda ülkeler arasındaki sınırların önemsiz bir hâl aldığı söylenebilir. Mecidiyeköy civarında bulunan herhangi bir firma büyümek için uluslar arası bağlantılara ihtiyaç duyabilir. Dolayısıyla İngilizce öğrenmenin günümüzde iş hayatında bir zorunluluk olduğunu kolaylıkla söylemek mümkündür.

İngilizce, bugün “dünyanın resmi dili” olarak adlandırılıyor. Bu dilin kullanım alanı yalnızca anadili İngilizce olan ülkelerden ibaret değil. İngilizceye hâkim olmak Güney Amerika’dan Rusya’ya kadar geniş bir coğrafyada iletişim kurmanıza, iş yapmanıza ve eğitim almanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenmeli ve doğru bir şekilde geliştirdiğinizden emin olmalısınız.

İngilizce, dünyanın en çok öğrenilen dilidir. Hindistan, Çin gibi ülkelerde İngilizce bilen insan sayısının bu dilin resmi dil olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfusundan fazla olması dilin uluslar arası alandaki önemini gösterir niteliktedir. Ancak İngilizce yalnızca bu alanda önemli değildir. Birçok iş kolunda jargona tam anlamıyla hâkim olabilmek ve dokümanları kullanabilmek için İngilizce bilmek gerekir.

Bilişimden ticarete, akademik alandan gündelik kullanıma kadar birçok alanda zorunlu olan İngilizceyi anadil seviyesinde öğrendiğinizde size birçok kapı açtığını fark etmeniz zor olmayacak. Bunun için uzman bir kuruluş tarafından verilen eğitimden yararlanmanız yeterli olacaktır. Şişli ilçesinde hizmet vermekte olan TAD kurslarına başvurarak İngilizceyi en iyi seviyede öğrenebilirsiniz.Şişli İngilizce kursu olarak TAD Mecidiyeköy iyi bir tercih olabilir sizin için.

Bu dili tam anlamıyla öğrenebilmek için, uzman eğitmenlerin çalıştığı ve etkin bir metotla hizmet veren bir eğitim kurumu bulmanız gerekir. Dil eğitimi alanında Türkiye’nin en rakipsiz kuruluşları arasında yer alan Türk Amerikan Derneği oldukça uygun fiyatlarla İngilizce kursu veriyor. Firmanın verdiği eğitime başvurarak İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenebilir ve birçok alanda başarılı olabilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği, mevcut İngilizce seviyenizi ve dili öğrenmekteki amacınızı göz önüne alarak kurs veriyor. İş İngilizcesi, akademik İngilizce gibi birçok farklı eğitimi TAD kurslarında alabilirsiniz. Başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak İngilizce seviyesine gelebilmek için bu derneğin kurslarına mutlaka başvurmalısınız. Kurslarda anadili İngilizce olan profesyonel eğitmenler görev yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.