İngilizce Öğrenmenin İş Hayatında Sağladığı Avantajlar


Artık İngilizce öğrenmek iş bulmak için neredeyse artık bir şart haline geldi. Artık iyi bir iş bulmak için İngilizce bilmek şart. Peki ama İngilizcenin kişilere iş yaşamında sağladığı avantajlar nedir? Neden herkes İngilizce bilen eleman çalıştırmak istiyor. Mecidiyeköy İngilizce Kursları öğrencilerini motive etmek için İngilizce bilmenin gerekliliklerini sıralıyor. Önemli firmalarının elemanlarını seçerken İngilizce bilenleri aramasının ilk nedeni bu firmaların uluslararası düzeyde iş yapıyor olmasıdır. Böyle firmalar çalıştırdıkları kişilerin yurt dışından gelen müşterileriyle rahatça iletişime geçmelerini ister.  İngilizce bilmenin bir diğer avantajı ise kişinin özgüvenini yerine getirmesidir. Pek çok işyeri de çalışanlarının karar alıp uygulayacak kadar özgüven sahibi olmalarını ister.

Şişli İngilizce Kursları yabancı dil bilen insanların bilmeyenlere göre daha üretken ve de daha yaratıcı olduklarını söyler. Büyük firmalarda hem yabancı firmalarla rahat rahat iletişime geçebilmek için hem de elemanlarının daha üretken olabilmesi için çalışanlarından İngilizce bilmelerini isterler.  İş yerleri çalışanlarının ister yüz yüze ister telefonla ya da e mail ile iletişime geçtiklerinde kendinden emin bir tavırla iletişime geçmelerini isterler. Bu yüzden iş hayatında sadece İngilizce bilmek yetmez. Aynı zamanda dili iyi ve etkili bir şekilde kullanmakta son derece önemlidir. İngilizce bilmek kişilerin herhangi bir İngilizce yazışmada ya da gelen İngilizce maillerde kişinin stresinin azalmasında neden olur.

İngilizce bilen elemanlar aynı zamanda bilmeyenlerden daha fazla inisiyatif alabilen kişilerdir. Sırf bu yüzden bile büyük şirketler işi için İngilizce bilmesine gerek olmayan kişilerde bile İngilizce bile şartı ararlar. Pek çok iyi İngilizce kursu bu yüzden öğrencilerine sadece İngilizce öğretmez. Aynı zamanda İngilizceyi etkin bir şekilde konuşmayı ve de İngilizce konuşurken kendinden emin olmayı da öğretirler. Pek çok iş yerinde İngilizce mailleşmek zorunlu olduğundan İngilizce bilen kişiler ekip çalışmalarının düzenli ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirler. İngilizce bilmeyen ya da İngilizce seviyesi yeterli olmayan kişiler bir maili okuyup anlamakta ya da gelen İngilizce raporları çevirip yanıtlamakta zorlanırlar. Bu da şirketin vakit kaybetmesine neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğrenmek İçin Kursa Gitmek Şart Mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.