İngilizce Öğrenmenin En İyi Yolu


İngilizce öğrenmek, günümüzde bir ayrıcalık değil zorunluluk. İyi bir İngilizce bilgisi, İskandinavya’dan Afrika’ya kadar nereye giderseniz gidin yardımcınız olacaktır. Bilişimden ticarete kadar birçok alanda İngilizceyi anadil seviyesinde bilmenin şart olduğu gibi, bu dili bilmeden herhangi bir alanda iş bulmak da zor olacaktır. Bu bakımdan herkesin İngilizceyi öğrenmesi gerekir.

Ancak İngilizce öğrenme metotlarının oldukça tartışmalı olduğunu söylemek gerekiyor. Günümüzde Türkiye’nin her yerinde binlerce İngilizce Kursu bulunuyor. Bununla birlikte kitapevlerinde İngilizceyi anadil seviyesinde öğretme garantili olduğu iddia edilen setler satılıyor. Ancak bu dili doğru bir biçimde öğrenmek için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Profesyonel yardımı bu hususların başında gelir.

Pratik yapmak dil öğrenmek için gerekli eylemlerden olsa da dil yalnızca bir pratik meselesi değildir. Bu sadece İngilizce için değil, bütün diller için geçerlidir. Bir dilin gramerini öğrenmeden, cümle kurulumunu ve kelime yapısını anlamadan, hatta jargonunu çalışmadan onu tam anlamıyla öğrenmek imkânsızdır. Tek başına İngilizce öğrenmenin zannedildiği gibi etkili olmayacağını buradan anlamak mümkündür.

Dil, yalnızca bir kelimeler ve cümleler yığını değildir. Her dilin belli bir yapısı, sistematiği vardır. Dolayısıyla dil öğrenebilmek için öncelikle sistemi iyi bir şekilde oturtmak gerekir. Bu da profesyonel yardımı gerektirecektir. Profesyonel eğitmenlerin çalıştığı bir İngilizce kursuna başvurarak dili kısa sürede öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği, 60 yıl önce İstanbul’da faaliyete geçti ve günümüzde Türkiye’nin en prestijli kursları arasında yer alıyor. Profesyonel eğitmenlerle ve verimli bir sistemle eğitim veren Türk Amerikan Derneği bünyesinde bulunan İngilizce kursları sayesinde bu dili kısa süre içinde öğrenebilirsiniz. İş hayatında ve akademik araştırmalarınızda başarı elde edebilmek için Türk Amerikan Derneği kurslarına mutlaka başvurmalısınız.

Türk Amerikan Derneği, İngilizceyi tam anlamıyla öğretme ve hayatta kullanılabilir hâle getirme prensibiyle kurs veriyor. Anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilen dersleri aldığınızda kendinizi geliştirdiğinizi fark edeceksiniz. Kurs fiyatları alınan verime göre oldukça uygundur. İngilizceyi anadil yapmak için Türk Amerikan Derneği kurslarına başvurmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.