İngilizce Öğrenmek Uzun Zaman Alır mı?


İngilizce eğitimleri, öğretim kurumlarında ve kurslarda verilen eğitim çeşitleridir. Kaynağından yani yetkili bir birimden hizmet almak ve İngilizceyi tam anlamı ile öğrenmek isteyenler, gerekli yetki belgesine sahip sertifika sahibi kurslara müracaat ederek bu amaçlarına ulaşabilirler.  Özellik ile tecrübe sahibi olan yabancı kurumlar ile iletişim halinde olan ve referans sahibi bulunan kurslar ile iletişime geçmek ve bu kursların sunmuş olduğu İngilizce kursları hizmetlerinden yararlanmak, sonuçlara daha kısa sürede ulaşılmasına neden olmaktadır.

İngilizce öğrenmek, uzun süreç alan bir eğitim sistemi değildir. Önemli olan, alınacak eğitimdeki beklentilerdir. Günlük hayatı idame ettirecek seviyede İngilizce öğrenilmek isteniyor ise, bu eğitimin süreci çok daha kısa olacaktır. Eğer, tam anlamı ile yabancı dile hakim olunmak isteniyor ise, eğitimin süreci uzayacak, ancak elde edilen verim oranı artacaktır Seçim, bahsedildiği gibi, tamamen kişisel beklentilere bağlıdır.

Eğitim sürecini etkileyen diğer bir faktörde, İngilizce konusunda temelin bulunup bulunmadığıdır. Eğer yeterli seviyede bir İngilizce bulunuyor ise, eğitim daha süratli ilerlemekte ve hızlı İngilizce kursu başlıkları gündeme gelmektedir. Temelden alınan bir eğitim bulunmuyor ise, sürecin uzaması kaçınılmazdır.

İngilizce Eğitimi Veren Yerler

İngilizce eğitimi veren yerler, yaşanılan bölgeye göre değişiklik göstermekte olup, İstanbul’a bağlı Mecidiyeköy ya da Şişli bölgelerinde yaşanıyor ise, kaliteli eğitim kurumları ile çalışmak mümkündür. Bu kurumlar arasında bulunan, Tad kursları, deneyimli kadrosu ile dikkat çekmektedir. 50 yılı aşkın tecrübeleri bulunan ve ABD ile ortak program yürüten bu kurum sayesinde, modern ortamlarda, deneyimli eğiticiler eşliğinde İngilizce öğrenmek mümkündür.

Ayrıca, bu kursu bitirenlere bütün dünya tarafından bilinen ve saygın bir yeri olan, National geographic sertifikası da verilmektedir. Önemli olan kurslara katılımı sağlamak, devamlılık ilkesine uymak ve deneyimi personelin yani eğiticilerin yönlendirmeleri doğrultusunda hareket edebilmektir.

Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki, yabancı dil kurslarında ön plana çıkan işletmeler ya da eğitim kurumları, eğitim sistemlerindeki anlayışlar ve deneyimli öğretmen kadroları ile başarı odaklı çalışan işletmelerdir. Bu tip kurslardan hizmet alınması, amaca ulaşılmasında en etkili yoldur.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğrenirken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Unsurlar Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.