İngilizce Öğrenmek İçin Yapılmaması Gerekenler


Bir dünya dili olarak bilinen İngilizce, Türkiye’de ilkokuldan lisans eğitiminin ilk yılına kadar zorunlu olarak veriliyor. Ancak bu dile okuma, yazma ve algılama alanında tamamen hâkim olan kişilerin dil eğitimi alanlara nazaran daha düşük bir sayıda olduğunu söylemek gerekiyor. Birçok kurs niteliksiz bir eğitim verdiği gibi, genellikle yanlış metotlar uygulanıyor.

Piyasada İngilizce öğrenmek için etkili olduğu iddia edilen birçok kitap, CD ve program mevcut. Ancak bu durum birçok soru işaretini beraberinde getiriyor. Dil öğrenmek komplike bir faaliyettir ve mutlaka bir uzman yardımıyla yapılması gerekir. Aksi takdirde belli bir pratik edinilse bile bu oldukça yetersiz olacaktır. Zaman ve para kaybetmemek için verimsiz öğrenme metotlarından kaçınmak gerekir.

  • Sadece pratik ile dil öğrenilmez. İyi bir gramer çalışması ve sözlük pratiği olmadan dil öğrenmenin imkânı yoktur. İnternet üzerinden yabancılarla konuşarak, turistler ile sohbet ederek ya da her gün kelime ezberleyerek İngilizceyi kapsamlı bir şekilde öğrenmenin imkânı yoktur. Mutlaka bir Levent İngilizce Kursu tarafından alınan yardıma başvurmak gerekir.
  • Gramer kitapları, CDler, sözlükler ve yazılımlar ne kadar nitelikli kişiler tarafından hazırlanmış olursa olsun, bir insanın tek başına bunlarla dil öğrenmesi imkânsızdır. Gerekli materyaller en sağlam kaynaklardan edinilmiş olsa bile tüm bunları iyi bir şekilde organize edebilmek için mutlaka bir uzman yardımı almak gerekir.
  • “Uyurken İngilizce öğrenmek”, “Bilinçaltı yöntemleriyle İngilizce konuşmak” gibi faaliyetlerin herhangi bir gerçekliği yoktur. Beyin uyku esnasında öğrenme faaliyetlerini gerçekleştirecek biçimde çalışmaz. Ayrıca devamlı arka planda çalan bir ses dil öğrenmeyi sağlamaz. Dolayısıyla İngilizceyi verimli bir biçimde öğrenebilmek için Levent İngilizce kursları tarafından sağlanan eğitimden faydalanmak gerekir.

Sonuç olarak, İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmenin ve anadil seviyesine ilerletmenin tek yolu iyi bir kursa başvurmaktır. Taksim bölgesinde de şubesi olan Türk Amerikan Derneği, 60 yılı aşkın deneyimiyle İngilizce kursları veriyor.Bu yüzden Taksim İngilizce kursu olarak TAD Mecidiyeköy sizin için iyi bir tercih.Profesyonel eğitmenlerin bünyesinde görev yaptığı kursa başvurarak nitelikli bir eğitim alabilirsiniz. TAD kursları, İngilizceyi etkili metotlarla öğretmektedir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.