İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapılmalı


İngilizce, Türkiye’de dâhil olmak üzere birçok ülkede anadil olmadığı hâlde en çok konuşulan dil olarak biliniyor. Ülkede uzun yıllardır ilkokuldan başlayarak İngilizce eğitimi veriliyor ve bu eğitim lisans öğreniminin ilk sınıfına kadar devam ediyor. Ancak İngilizceyi tam anlamıyla öğrenebilmek için okullarda verilen eğitimin yeterli olmayacağını da belirtmek yararlı olacaktır.

Anadili Türkçe olan birinin İngilizceyi öğrenmesi zaman alabilir. Bu iki dil yapı bakımından farklıdır. Ancak sağlam bir temel üzerine oturtulan pratik ile İngilizce öğrenmek hiç zor değildir. Bu dili öğrenmek için belli bir zaman ayırdıktan sonra tam anlamıyla başarı elde etmek zor olmayacaktır. Ancak bunun için bir profesyonel yardımı almak gerekir.

Öncelikle İngilizce öğrenmek için mutlaka bir İngilizce kursu yardımı alınmalı. İngilizceyi ya da herhangi bir dili kendi başına öğrenmenin imkânı yoktur. Bu şekilde belli bir alanda pratik edinmek mümkün olsa da, gündelik konuşma dilinin bile kendi başına tam olarak öğrenilmeyeceğini belirtmek gerekir. İngilizce mutlaka bir profesyonel yardımı ile öğrenilmelidir.

Dil öğrenmek, beyin fonksiyonlarıyla doğrudan ilişkili bir meseledir. Diğer branşlardaki öğrenme metotlarıyla dil öğrenmek için gerekli olan yöntemler aynı değildir. Nitelikli bir öğrenme gerçekleştirebilmek için teori ve pratiği eşit şekilde kullanmak ve beyni tam anlamıyla organize edebilmek gerekir. İyi bir İngilizce kursuna başvurarak dili iş hayatında ve akademik alanda kullanabileceğiniz seviyede öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak, dil öğrenimi bir organizasyon meselesidir. Hem teorik okuma hem de pratik kullanım gerektirir. Bunları da bir uzman yardımı olmadan gerçekleştirmek mümkün değildir. İngilizce eğitimi alanında uzmanlaşmış kişilerin görev aldığı İngilizce kursları yardımıyla dil öğrenebilir, bu dili gündelik hayatınızda akıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği kursları, İngilizce öğrenmek için doğru adres. Kursta yer alan eğitmenlerin büyük kısmı anadili İngilizce olan kişiler olduğu gibi, hepsi İngilizce konusunda ciddi bir eğitime ve deneyime sahip. TAD kurslarına başvurarak İngilizceyi oldukça kısa bir sürede, akıcı bir şekilde öğrenmeniz hiç zor değil. TAD bünyesinde yer alan kurslar, sundukları hizmete göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.