İngilizce Öğrenmek İçin Kursa Gitmek Şart Mıdır?


Günümüzde özellikle İnternetin sayesinde İngilizce öğrenmek için pek çok materyale çok kolay bir sürece dönüştü. Ebette kişi istedikten sonra herhangi bir İngilizce Kursları ya da benzeri bir kurumdan yardım almadan da İngilizce öğrenebilir ama kurslarda çalışan uzman kadrolara sayesinde dili daha hızlı ve de doğru yöntemlerle öğrenmek mümkündür. Örneğin dil kurslarında yanlış anladığınız bir konu hakkında danışabileceğiniz alanında yetkin hocalardan yardım alırken kendi başınıza öğrenmeye çalıştığınızda sorunu kendi başınıza halledemeyebilir ya da herhangi bir sorun olduğunun bile farkında olmayabilirsiniz. Ayrıca hiçbir İngilizce altyapısı olmayan insanlar kendi başlarına İngilizce öğrendiklerinde telaffuz konusunda çok ciddi sorunlar yaşayabilirler.

Mecidiyeköy İngilizce Kursları gibi yerler hiçbir altyapısı olmayan insanlara mutlaka bir kursa gitmelerini tavsiye ederken Intermadiate ve üstündeki seviyeye sahip insanların İngilizcelerini geliştirmek için kursa gitmelerinin şart olmadığını belirtiyor. İngilizce dil yapısı ve de dil ailesi olarak Türkçeden çok daha farklı bir dildir. O yüzden İngilizcenin dil yapısının öğrenilmesinde kurs vb. yardımların çok büyük öneme sahip olduğunu belirtiyor. Başarılı dil kursları öğrencilerine sadece gramer bilgisi vermekle kalmazlar. Aynı zamanda pek çok farklı etüt ile dinlemeye, konuşmaya ve de yazmaya yönelik pek çok pratik yaptırırlar. Bu pratikler ile kişi sadece dili öğrenmekle kalmaz aynı zamanda dili nasıl daha etkili kullanacağını da öğrenir.

Yeni bir dili sıfırdan öğrenmek son derece karmaşık ve zor bir iştir. Bu yüzden bu süreçte kursa gitmek kadar iyi bir kursa gitmek gerekmektedir. Şişli İngilizce kursları gibi başarısıyla ön plana çıkan kurumlardan İngilizce öğrenmek bu zorlu ve karmaşık işi daha eğlenceli ve de kolay bir işe çevirmeyi başarabilir. Türkiye’de pek çok insan İngilizce öğrenmede kullanılan yanlış yöntemler yüzünden İngilizceye karşı ön yargılı durumdadır. Bu yüzden gidilen dil kursunun dili öğretmede doğru ve de öğrenciyi zorlamayacak yöntemler kullanmaları gerekmektedir. Dil kursları sadece dili etkili bir şekilde öğretmekle kalmaz aynı zamanda öğrencilerinin öğrenme motivasyonunu en üst seviyeye çıkarır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Konuşurken Kendime Olan Güvenimi Nasıl Arttırabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.