İngilizce Öğrenmek Neden Gereklidir?


Globalleşmenin etkisini gösterdiği günümüzde, ülkeler arasındaki sınırların birçok alanda geçersiz olduğunu belirtmek gerekiyor. İnternetin gündelik hayatımızda egemen olduğu bugünlerde, iletişimimizin yalnızca bizimle aynı dili konuşan insanlarla sınırlı kalması imkânsızdır. Gerek gündelik yaşamda, gerekse iş hayatında farklı ülkelerden insanlarla irtibat hâlinde olmamız gerekebilir. Bunun için ise dil bilmek gerekir.

İngilizce, 19.yüzyıldan itibaren dünyanın dört bir yanında yayılan bir dildir. Günümüzde tüm dünyada en çok konuşulan dil olmakla birlikte, anadil olmadığı hâlde anadil seviyesinde bilinen diller arasında da birinci sırada yer alıyor. İstanbul’un Mecidiyeköy gibi semtlerinde birçok yabancı işletmenin bulunduğunu da göz önüne alınca bu dili herkesin bilmesi gerekiyor.

İngilizce, yalnızca iş alanında değil, akademik alanda da bilinmesi gereken bir dildir. Bugün tez almak, doktora yapabilmek için İngilizce yeterliliğinin kanıtlandığı sınavlara girilmesi gerekir. Bununla birlikte TOEFL, IELTS gibi sınavlar uluslar arası alanda akademik faaliyet gösterebilmek için girilmesi gereken sınavlardır. Tüm bunlar göz önüne alındığında İngilizce öğrenmenin bir ayrıcalık değil zorunluluk olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, İngilizce öğrenmenin gündelik hayatta büyük bir zorunluluk olduğu sonucu çıkıyor. Bu yüzden profesyonel anlamda hizmet veren profesyonel bir kurs bulmak faydalı olacaktır. İngilizce bilmeden gündelik hayatta, iş hayatında ve akademik alanda başarılı olmanın oldukça zor olduğunu belirtmek gerekir. İyi bir kurs sayesinde İngilizceyi kısa sürede anadil seviyesinde öğrenebilirsiniz.

İngilizceyi tam anlamıyla öğrenebilmek ve bu dile anadil seviyesinde hâkim olabilmek için profesyonel eğitmenlerin çalıştığı kurslara başvurmanız gerekir. Mümkünse anadili İngilizce olan eğitmenleri seçmelisiniz. Türk Amerikan Derneği, Şişli bölgesinde oldukça uygun fiyatlarla kurs vermektedir. Etkili bir öğretim metoduyla hizmet vermekte olan kursa başvurarak İngilizceyi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği, 60 yılı aşkın bir tecrübeyle İngilizce kursu vermektedir.Mecidiyeköy İngilizce kursları denince akla gelen ilk kurslardan birisi TAD Mecidiyeköy.Dernek tarafından verilen kurslara başvuran birçok kişi iş hayatında, akademik alanda ve kişisel yaşamında başarıya ulaşmış, bu dili akıcı bir şekilde okuyup yazacak seviyeye gelmiştir. Firmanın verdiği kurslara başvurarak İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.