İngilizce Öğrenirken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Unsurlar Nelerdir?


Kişilerin alışmış oldukları durumlar ya da henüz öğrenmemiş oldukları bilgiler her zaman bir önyargı oluşumuna neden olmaktadır. Kişiler arasında büyük bir önyargı alanı da İngilizce öğrenmek konusu olarak ifade edilebilmektedir. İngilizce dili ya da farklı yabancı dillerin öğrenilmesi önemli bir hale gelmiş olsa da kişiler İngilizce öğrenmenin zor ve uzun bir zaman alacağını düşünmektedirler. Bu türden ön yargıların oluşmasında en önemli neden İngilizcenin Türkçe gibi yazıldığı gibi okunan bir dil olmaması zor öğrenilen ve kolay unutulabilen bir dil olması olarak ifade edilebilmektedir. Bireylerin bu türden düşünceleri İngilizceye karşı öğrenememe önyargısı oluşturmalarına neden olmuştur. Ancak son dönemlerde farklı dil eğitimi seçenekleri ve İngilizce eğitimi üzerine faaliyet gösteren İngilizce kursu kursları tarafından bireylere sağlanan uygun yabancı dil eğitimi hizmetleri kişilerin bu önyargıdan sıyrılmalarında etkili olmuştur.

Yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin öncelikle detaylı bir kurs araştırması yaparak alanında başarılı uzun yıllardır yabancı dil eğitimi üzerine hizmet veren ve tavsiye edilen İngilizce kursu seçeneklerinden birine kayıt yaptırmaları önemlidir. Çünkü yabancı dil eğitiminde uzman kurumlar kurum içi eğitim standartları çerçevesinde belirlenen ve kişilere verimli bir dil eğitimi sağlamayı amaçlayan özel metot uygulamaları ve farklı eğitim programları ile kişilere yabancı dil eğitimi seçenekleri sunmaktadır. Kişilere kaliteli ve verimli dil eğitimi hizmeti sağlayan kurumlar arasında yer alan ve Şişli/ Mecidiyeköy şubeleri ve ülke genelinde yer alan diğer şubeleri ile yabancı dil eğitimi hizmetlerine devam eden Türkiye Amerika Değneği dil kursu İngilizce öğrenmek isteyenlere destek sağlamaktadır. Dil kursu bireylere dil eğitiminde farklı metotlar ve farklı eğitim programları ile yabancı dil eğitim sunmaktadır.

Kişilerin bilgileri kalıcı hale getirebilmeleri için sürekli tekrar yapmaları önemlidir. Dil öğreniminde kişilerin dil seviyelerine yönelik olarak İngilizce alt yazılı film izlemeleri ya da kısa İngilizce hikâye kitapları okumaları kişilere dili öğrenebilmelerinde kişilere aşinalık kazandırması nedeniyle destek sağlayacaktır. Dilin farklı bölümlere ayrılarak kur sistemi ile kişilere sunulması ve kişilerin eğitimlerine ara vermeden devam etmeleri de verimli sonuç alınmasında önemlidir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Etkili Metot Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.