İngilizce Öğreniminin Temel Dinamikleri Nelerdir


Her dilin kendine özgü karmaşık ve büyüleyici bir yapısı vardır. Bir dildeki birçok kavramın yalnızca o lisana özgü olması bu duruma örnek gösterilebilir. Bir Germen dili olarak ortaya çıkan İngilizce, Kelt dillerinin ve Latince’nin etkisinde şekillenerek günümüzde kullanılan hâlini almış ve 19.yüzyıldan itibaren “dünyanın resmi dili” hâline gelmiştir.

İngilizce öğrenmek zannedildiği kadar zor bir iş değildir. Ancak zahmetli olduğu ve çaba gerektirdiği de bir gerçek. İngilizceyi tam anlamıyla öğrenebilmek için öncelikle doğru metodu izlemek, ardından etkili bir pratik yaparak pekiştirmek gerekir. Tüm bunlar için ise Mecidiyeköy civarında hizmet veren iyi bir kurs bulmak gerekmektedir.

İngilizceyi ya da herhangi bir dili çalışmak için öncelikle gramer üzerinden gitmek gerekiyor. Gramer, bir dilin köküdür. Bir dilde cümlelerin nasıl kurulduğunu, kelimelerin hangi sistemle oluşturulduğunu öğrenmeden o dili öğrenmenin imkânı yoktur. Ancak grameri tam anlamıyla öğrenebilmek için iyi bir eğitim almanız gerekir. Bir gramer kitabı alıp tek başına öğrenmeniz zordur.

Sözcük haznesi de burada büyük bir önem taşıyor. Her gün belli bir sayıda sözcük ezberleyerek dile daha çok hâkim olabilirsiniz. Ancak sözcüklerin farklı kullanım alanları vardır. Örneğin bir kelime iş jargonunda gündelik dilde ifade ettiğinden farklı bir anlama sahip olabilir. Şişli semtinde hizmet veren iyi bir kursa başvurarak sözcük haznenizin gelişmesine katkı sağlayacak bir eğitim alabilirsiniz.

Okuma, yazma ve dinleme faaliyetleri de oldukça önemlidir. İngilizceyi kendi başına öğrenen ya da iyi bir eğitim vermeyen kurslara giden birçok kişi dili bildiği hâlde okuma, yazma, konuşma gibi alanlarda sorunlar yaşadıklarını ya da okuyabildikleri hâlde duydukları kelimeleri tam olarak anlamadıklarını belirtmektedir. Bunun sebebi dilin yanlış bir sistematik ile öğrenilmesidir.

Anadili İngilizce olan profesyonel eğitmenlerin görev yaptığı Türk Amerikan Derneği İngilizce kursu İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmenize yardımcı oluyor. Etkili bir öğretme metodunun uygulandığı kursta kısa süre içinde iş hayatında ve akademik alanda başarıya ulaşmanızı sağlayacak bir İngilizce öğrenebilir, okuma, yazma gibi alanlarda akıcı bir pratiğe sahip olabilirsiniz. Mecidiyeköy ingilizce kursu için en iyi tercih TAD Mecidiyeköy olabilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.