İngilizce Neden Öğrenilmeli?


Bugün ilkokuldan lisans sınıfının ilk yılına kadar İngilizce eğitimi veriliyor olması boşuna değil. Nitekim İngilizce’nin yalnızca belli bir kültürel havzada ve resmi dil olan yerlerde kullanılmadığını belirtmek gerekiyor. 16.yüzyıldan beri “dünya dili” statüsünde olan bu lisanı bilmek günümüzde her alanda büyük bir önem taşıyor. Dolayısıyl öğrenmenin bir ayrıcalık değil zorunluluk olduğunu da söylemek gerekiyor.

İş hayatı, İngilizcenin büyük bir öneme sahip olduğu yerlerin başında geliyor. Ticarette sınırlar kalktıkça, dünyanın herhangi bir yerinde üretilen ürün ya da hizmet, başka bir yerde değer görebiliyor. Dolayısıyla firmalar uluslar arası iletişimde sorun yaşamamak için İngilizce bilen kişilere önem veriyor ve onları işe alıyor.

Çalıştığınız alanda iyi bir eğitim almış olsanız ve bu branşa hâkim olsanız bile, İngilizce bilmediğiniz sürece kendinizi ifade etmeniz, kariyerinizde başarılı olmanız mümkün değildir. Nitekim İngilizce yalnızca uluslar arası iş ilişkilerinde değil, gündelik jargonda, iş için kullanılan yazılımlarda ve diğer yerlerde de önemlidir. Dolayısıyla iyi bir kariyer için Levent İngilizce kursu yardımı almanız gerekir.

İngilizce, akademik kariyer konusunda da oldukça önemli bir yere sahip. Okuduğunuz alanda ne kadar yetkin olursanız olun, bu dili bilmediğiniz sürece sınavlardan geçmeniz ve başarılı olmanız imkânsız olacaktır. Bugün herhangi bir üniversitede akademik kariyer yapabilmek için YDS adı verilen ve yabancı dil yeterliliğini ölçen bir sınava girmeniz gerekir.

Yabancı dilin akademik yaşamda önemli bir yere sahip olması boşuna değildir. Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, İngilizce kaynağa ihtiyaç duyarsınız. Bugün mühendislik bölümlerinden felsefeye kadar geniş bir alanda öğretim gören kişiler İngilizce literatür taraması yapmak durumundadır. Dolayısıyla akademik alanda başarılı olmak için Levent İngilizce kursları tarafından verilen eğitime başvurmanız gerekir.

Tüm bu konular göz önüne alındığında, İngilizce’nin yalnızca yurtdışı seyahatlerinde ya da uluslar arası bağlantılarda değil, gündelik hayatta başarılı olmak için de şart olduğu görülüyor. İngilizceyi akademik yaşamda ya da iş hayatınızda başarılı olacak seviyede öğrenmek için Türk Amerikan Dernekleri tarafından Taksim bölgesinde verilen kurslara başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.