İngilizce Kursu ile Anadil Gibi İngilizce Konuşmak


İngilizce öğrenmek aslında çok da zor bir eylem değildir. Bu konuda pek çok kişi önyargıları yüzünden ilerleme kaydedememektedir. İngilizce bizlere eğitimi sırasında aslında çok şey katmaktadır. Öncelikle kendi ana dilimiz dışında bir dil bilmek bizlere özgüven kazandırır. Ayrıca yeni bir dil öğrenmeye yoğunlaşmak bilişsel gelişimimiz açısından oldukça önemlidir. Özellikle çocukluk döneminde dil öğrenimi çocukların dilsel ve matematiksel zekâsının gelişimine fayda sağlar.

Çocukken yabancı dil öğrenmeye başlayıp, yabancı bir dilin temellerini atmak gelecekte bizim o dili ana dilimiz gibi konuşabileceğimizin işaretidir. Dil öğrenirken sadece dil bilgisine odaklanmak sizi epey yavaşlatır dili öğrenirken özellikle konuşmanızın üzerine düşmeli ve her geçen gün kelime haznenize farklı kelimeler katmalısınız. Sürekli pratik yapmalı, yabancı dil bilen kişiler ile sıklıkla yazışmalar gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca bu noktada çeviri yapmakta size hem pratik hem de kelime hazinesi kazandıracaktır. İmkânlarınız doğrultusunda hayatınızın bir döneminde yurt dışında yaşamak da size farklı bir bakış açısı ve hayatınız boyunca başka bir yerde bulamayacağınız deneyimler kazanmanıza yarayacaktır. Bu yüzden özellikle anadil gibi İngilizce konuşmak isteyen kişilerin mutlaka bir yabancı ülke deneyimi olmalıdır. İngilizce çok çalışınca ve düzenli bir şekilde üzerine yoğunlaşınca öğrenilebilecek bir dildir. Özellikle İngilizce öğrenmek istediğinizde İngilizce kursları bu konuda size faydalı olacaktır. Hemen hemen her İngilizce kursu size yabancı bir hoca ile iletişime geçme imkânı sağlar. Dil öğrenimini değişik parçalara ayırarak bu parçalar arasında bağlantı kurmanızı sağlar. Örneğin dil bilgisi kurallarını öğrendiğiniz dersten sonra alacağınız konuşma dersinde bu kuralları hemen uygulayabileceğiniz bir ortam yakalayabilirsiniz.

İstanbul’un pek çok yerinde anadiliniz gibi konuşabileceğiniz İngilizceyi öğreten kurslar vardır. Fakat bu konuda en iyileri Şişli İngilizce Kursları ve Mecidiyeköy İngilizce kursları. Bu bölgedeki sayısız kurstan size uygun olanını seçerek dilediğiniz dil eğitimini alabilirsiniz. Ayrıca şehrin en çok turist barındıran yerlerine yakın olduğu için öğreğin kurs çıkışı bu yerlere giderek pratik yapma imkânı yakalayabilirsiniz. İngilizce üzerine gerçekten düşüldüğünde rahat bir şekilde öğrenilebilecek bir dildir

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.