İngilizce Kurslarının Yerleri


Yabancı dil eğitimi almak isteyenler, öncelik ile kaliteli hizmet veren İngilizce kursları ile irtibata geçmeye çalışmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışının içerisinde, birçok özellik bulunmakta olup, bahsedilen özellikler, hem eğitim sürecini etkilemekte, hem de verilen eğitimin standartlarını yükseltmektedir. İstanbul genelinde, bahsedilen özelliklerde, eğitim vermekte olan kurumlar bulunmakta olup, bu tip kurumlara Mecidiyeköy ya da Şişli gibi bölgelerde de rastlamak mümkündür. Eğitim görevlilerinin önemli olduğu kurslarda, kullanılan teknikler ve uygulanan programlarda, oldukça önemlidir.

İngilizce Kurs Veren Kurumların Özellikleri

Başta İngilizce olmak üzere, Türkçede dahil diğer dillerde yabancı dil kursu veren kurumlar, belirli standartlara sahip olmak zorundadır. Bakanlıkça yetkilendirilmiş olmaları, eğiticilerinin deneyimli ve öğretim görevlisi sıfatında bulunmaları, sahip olmaları gereken vazgeçilmez özelliklerdir.

Eğitimlerin, kurs adı verilen ya da eğitim yeri olarak isimlendirilen bir ortamda verilmesi, ortamların modern eğitim gereçleri ile donatılması ve öğrenciler ile ilgilenecek birimlerin teşkil edilmesi de önemli kriterlerdir. Yabancı dil eğitimlerinde, görsel ve işitsel organların ön plana çıkarılması, eğitimin pekiştirilmesinde önemli hususlardır.

Bu tip eğitim sistemlerine sahip olan kurumlar, İngilizce kursu veren işletmeler olarak sektörde saygın bir konuma sahip olan işletmeler olarak bilinmektedir. Bu tip ortamlardan eğitim alınması neticesinde, İngilizce, kuralları ile birlikte öğrenilmekte, eğitimler görsel olarak desteklenmekte ve başarılı olan öğrencilere kurslar sonunda sertifika verilmektedir. Bilindiği üzere bu sertifikalar, dünya genelinde geçerliliği olan ve belirli bir saygınlığı bulunan belgelerdir. Kurumsal kimliğe sahip olan ve uluslar arası işletmeler ile ortaklık halinde bulunan, güçlü yabancı dil kursları tarafından verilen sertifikanın ismi, National geographic sertifikasıdır.

Bu kurslardan hizmet alanlar, sertifikaları elde ettiği takdirde, yabancı dil konusunda yani İngilizce konusunda, belirli bir düzeye gelmiş olan şahıslardır. İngilizceyi geliştirmiş, temel kuralarla hakim olmuş, kelime haznesini normal seviyelerin üstüne çıkarmış ve yazılı ya da görsel alanda karşılaşacağı her türlü İngilizce doküman ya da konuşma karşısında algılama yeteneğini kazanmış kişilerdir.

Her hangi bir kursa katılmadan önce, bahsedilen özelliklerin araştırılması ve uygun nitelikli kurumların tercih edilmesi, sağlıklı dil öğrenilmesi konusunda verilecek en doğru karardır.

 

Bir önceki yazımız olan Neden İngilizce? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.