İngilizce Kurslarının Amacı Nedir?


İngilizce kursları, gerekli yasal kurumlardan izin alan ve tüm faaliyetlerini, bu izin belgesi ile sürdürmek zorunda olan, eğitim birimleridir. Bu kursların yani taksim İngilizce kursu gibi eğitim kurumlarının, oluşturulmasının temel amacı, bireyleri, İngilizce dili konusunda eğitmek ve yabancı dil kavramına sahip olmak isteyen bireyleri, yeterli ya da üst seviyede, İngilizce konuşabilir hale getirmektir. Her bir bireyin, yabancı dil öğrenme konusunda, farklı talepleri ya da beklentileri olsa da, taksim İngilizce kursları eğitimlerinde temel hedef, İngilizcenin öğrenilmesi, özellik ile iş hayatında hızlı ilerleme sağlanması ve yalnızca yurt içinde değil, yurt dışında da, ticari faaliyetlerin yaygınlaştırılmasıdır. Özellik ile gelişen teknoloji ve bu teknolojinin getirisi olan araç ve gereçler, genel olarak, İngilizce tasarımlara sahip olduğundan, konunun önemi daha net anlaşılmaktadır. Sadece iş hayatı açısından değil, sosyal alanda da, yabancı dil bilmenin önemi, her geçen gün artmaktadır. Yabancı dil bilen bireyler, küresel alanda, sosyal ya da ticari faaliyetlere daha yatkın olan ve geniş çevrelere sahip olan bireyler, olarak ön plana çıkmakta ve tüm kesimler tarafından, daha fazla tercih edilen ya da aranan elemanlar olarak gösterilebilmektedir. Bahse konu hizmetleri, yerine getirmek maksadı ile düzenlenen kurslar, bölgelere ya da kursların bulunduğu alana göre tanımlanmakta olup, taksim ya da levent İngilizce kursu bu tanımlamalara verilecek bir örnektir.

İngilizce Eğitimlerinde Kurumların Önemi

Levent İngilizce kursları kurumlarının, İngilizce eğitim verilmesi konusunda uyguladığı sistemler ve programlar açısından ayrıldığı gözlenmektedir. Bazı kurumlar yani İngilizce kursu veren Taksim ya da levent İngilizce kursları gibi eğitim kurumları, standart kalıpların dışına çıkmamakta ve eğitim sistemini bu kalıplar üzerine geliştirmektedir. Temel hedef, İngilizcenin okul seviyesinde öğretilmesi ya da tam Türkçe karşılığı ile çat pat İngilizcenin öğretilmesidir. Levent İngilizce kursları kurumlarında kalıplar üzerinden hareket edilmekte, günlük yaşantıda ihtiyaç duyulacak İngilizce üzerinde durulmaktadır. Daha nitelikli olan ve taksim yerleşkesinde bulunan kurumlarda ise, İngilizce eğitimin detayına inilmekte, bireylerin, İngilizce eğitimi neden almak istedikleri sorgulanmakta ve elde edilen bilgilere göre özel programlar uygulanmaktadır. İş hayatı için İngilizce dile ihtiyaç duyan bir bireye, İlköğretim İngilizcesi verilmesi ya da kurumsal İngilizce öğrenmek isteyen birine, iş hayatında yeterli seviyeye gelecek İngilizce eğitimi verilmesi gibi karmaşık durum, özel programlar ile ortadan kaldırılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.