İngilizce Kursları İşe Yarar mı?


Amacınız, İngilizce öğrenmek ise ve bu dil ile iletişim kurma hedefinde iseniz, Taksim İngilizce kursları sayesinde, amacınıza kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Birçoğunuz, çevrenizden ya da ailenizden veya yabancı arkadaşlarınızdan, İngilizce öğrenme konusunda yardım almış olabilirsiniz. Her Türk bireyinin olduğu gibi, birçoğunuz, İlk ve Orta öğretim ya da Lise veya Üniversite eğitim hayatınız süresince, ders programlarında İngilizce eğitimi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Zorunlu eğitim kavramı da göz önüne alındığında, bahse konu eğitim kurumlarında, yabancı dil eğitimi almanıza rağmen, hala İngilizce öğrenmek için arayışlara giriyor iseniz, eğitim kurumlarının faydalı olmadığını sizlerde kabul etmişsiniz demektir. Sebebi her ne olur ise olsun, yabancı dil öğrenmek ve öğrendiğiniz dili yaşantınızın her alanında kullanmak istiyor iseniz, Taksim İngilizce kursu gibi, özel eğitim kurumlarına müracaat edebilirsiniz. Bu kurum isimleri, örnek teşkil etmek amacı ile verilmiş olup, Taksim ya da benzeri her hangi bir bölgede ya da semtte yaşıyor iseniz, aynı başlık altında, her hangi bir kurs ile çalışmanız mümkündür.

Okullarda Verilen İngilizce Eğitimi Neden Yetersiz?

Bahsedildiği üzere, Taksim gibi her hangi bir bölgede, İlk ya da Orta öğretim kurumlarında eğitim almış ya da Üniversiteyi bitirmiş ve İngilizce öğrenememiş olabilirsiniz. Bunun iki sebebi bulunmaktadır. Birincisi, Taksim ve benzeri ya da yurt genelinde bulunan, devlet okullarında verilen yabancı dil eğitimine, siz ilgi göstermemişsinizdir. Ciddiye almadığınız bir eğitim sürecinde, başarılı olmanız mümkün değildir. İkinci sebebi ise, size eğitim veren kurumlarının, müfredatlarındaki ve programlarındaki yanlışlıklar ve eksikliklerdir. Standart ders anlayışı sürdürüldüğü ve özellik ile İngilizce eğitimleri teknoloji ile desteklenmediği sürece, başarı oranı düşük kalacaktır. Sebebi her ne olur ise olsun, yabancı dili öğrenemeyenler ve Taksim ya da diğer bölgelerde bulunanlar, İngilizceye hakim olabilmek maksadı ile Levent İngilizce kursu gibi eğitim kurumlarına, müracaat etmek zorunda kalmaktadır. Levent İngilizce kursları, bahsedilen eğitim sistemindeki açığı kapatan ve bireylere yabancı dil öğreten, eğitim ortamları olarak b,ilinmektedir. Levent İngilizce kursları veya Levent İngilizce kursu şeklinde yapacağınız sağlıklı araştırmalarda, ciddi, nitelikli ve profesyonel hizmet

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.