İngilizce Kursları Hakkında Genel Bakış


İngilizce dünyada en çok kullanılan dildir. Bilimden, medyaya her türlü alanda İngilizce karşınıza çıkmaktadır. Globalleşen dünyada dil bilmek oldukça önemli bir mevzudur. Zaten artık iş başvurularında sadece İngilizce yeterli olmamaktadır. Pek çok firma en iki yabancı dil istemektedir. Bu dilleri öğrenmek için de pek çok kişi kurslara başvurmaktadır.

Şişli İngilizce kursları bu alanda oldukça iyi bir hizmet sağlamaktadır. Mecidiyeköy İngilizce kursları da sizlere dilediğiniz İngilizce seviyesine ulaşabileceğiniz düzeyde eğitim vermektedir. Bu dil kurslarının şehrin diğer bölgelerinde ki kurslara göre farkı oldukça profesyonel bir eğitim sisteminin olmasıdır. Okul hayatınız boyunca senelerdir öğrenemediğiniz İngilizce size kısa bir süre içerisinde öğretebilmektedir. Ayrıca bu kurslar sizlere pratik yapmanız içinde çeşitli imkânlar tanımaktadır. Kurslar alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Örneğin bir kısmı sınavlara yönelik İngilizce eğitimi verirken bir kısmı ise kurumsal İngilizceye yönelmektedir. Bu durumda siz ihtiyacınız olan alanın ihtiyaçlarını belirleyip ona göre bir İngilizce kursu seçebilirsiniz.

İngilizce öğretimi ülkemizde yetersiz düzeydedir. Son yapılan araştırmalara göre İngilizce öğretiminde oldukça alt seviyelerdir. 63 ülke arasında yapılan İngilizce yeterlilik sıralamasında Türkiye 47. Sırada yer almaktadır. Ülkenin okul düzeyinde verdiği eğitimin yetersizliğini maalesef İngilizce kursları giderememektedir. Temelde bir sıkıntı olduğunda ilerleyen yaşlarda kişinin bu eksikliği gidermesi oldukça zor gerçekleşmektedir. Dil öğrenmek çaba isteyen bir iştir. Daha okul düzeyindeyken kişilere bu çabaları göstermeleri gerektiği öğretilmelidir.

Çocukluk döneminde öğretilen İngilizce çocuğun bilişsel gelişiminde oldukça önemli bir paya sahiptir. Bir kere dil öğrenen çocuğun kendine özgüveni oldukça yeterli olur. Bilişsel gelişimi yaşıtlarına oranla oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Dil öğrenmek çocuğun diğer alanlarda da kapasitesinin gelişmesine yol açar. Bu yüzden dil öğretimine ülke çapında önem verilmeli bu kadar önemli olan bu eğitim daha çok küçük yaşlardan ciddiyetle verilmelidir. Dil eğitiminde yapılan gelişmeler ileride ülkenin kalkınmasında büyük rol oynayacaktır. Ancak dil öğretimi iyi bir şekilde gerçekleştirilerek ülkede ki bilimsel gelişmeler diğer milletlere ve devletlere aktarılabilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.