İngilizce Kursları Giderken Karşılaşabileceğiniz Zorluklar


İngilizce aslında öğrenilmesi çok zor bir dil değildir. Aslında hiçbir dili öğrenmek zor değildir. Sadece dil öğrenmeye karar verdiğinizde o dil üzerinde saatlerce çalışmanız gerektiğini kabul etmeniz gerekmektedir. Size lazım olan kuralları öğrenmeniz, bu kuralları kafanızda oturtmanız sizin günlerinizi alabilir. Bu yüzden dil öğrenirken mutlaka sabırlı olmalı ve sürekli ara vermeden çalışmalısınız. Çünkü dil öğrenmeye ara verdiğinizde o dili unutursunuz.

İngilizce öğrenirken karışılabileceğiniz en büyük zorluklardan biri Türkçe düşünmektedir. Türkçe dili gibi düşündüğünüzde bırakın İngilizce gibi basit bir dili, herhangi bir yabancı dili öğrenmeniz mümkün değildir. Türkçe’nin ait olduğu dil ailesi bu dillerde bir takım kurallara sahiptir. İngilizce de kendi dil ailesinin kurallarını barındıran bir dildir. Bu yüzden bu kuralların aynı olmaması çok normaldir. En basitinden örnek vermek gerekirse Türkçe artikelsiz bir dildir fakat dünyada yaygın kullanılan dillerin pek çoğunda artikeller mevcuttur.

Dil öğrenirken karşılaşılabilecek zorluklardan bir tanesinde bire bir çeviri yapmaktır. Her dil kendi yapısı içerisinde cümlede değişik kurallara sahiptir. Her dilde bizim dilimizde olduğu gibi cümleler özne, nesne, yüklem şeklinde gitmez. Bu yüzden kelime kelime çeviri yapmak oldukça saçma bir iştir. Yabancı dilde çeviri yaptığımızda cümlenin bütününe bakmalı ve ona göre bir çeviri yapmalıyız.

Kelime dağarcığının azlığı ve pratik eksikliği de bir dili konuşma aşamasında en çok zorlayan şeydir. Çünkü kelime dağarcığı az olan kişilerin konuşmasının içeriği yetersiz olacaktır. Aynı zamanda yabancı kişilerle konuşma pratiği yapmamış kişilerinde, kelime yapılarını bir cümle oluşturacak biçimde bir araya getirmeleri mümkün değildir.

İngilizce maalesef kursa gidilmeden kendi başınıza öğrenilebilecek bir dil değildir. Taksim İngilizce kursu açısından bu noktada size faydalı olabilir. Ayrıca Levent İngilizce kursu açısından çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca bu dil kurslarından çıktığınızda turistler ile karşılaşarak çeşitli pratiklerden kazanabilirsiniz. Levent İngilizce kursları sizi iş hayatına yönelik olarak da geliştirebilecek kurslardır. Yeterince çalıştığınız sürece ve pratiğe gereken önemi verdiğinizde, önünüzde dil öğrenmek için herhangi bir engel kalmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.