İngilizce Konuşurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


İngilizce konuşmakta olan bir kişi kendini engelleyen bütün unsurlardan arınmayı öğrenmelidir. Ön yargılar ve mükemmeliyetçilik, öğrenme aşamasında kişinin en büyük düşmanıdır. Bu durum bazı kişilerde daha farklı sonuçlara yol açmakta ve mükemmel bir İngilizcenin kapılarını aralamaktadır. Ancak bu iki durum genel olarak İngilizceden soğuma ve öğrenimi yarıda bırakmanın temel taşlarıdır. İngilizce konuşurken çekinmek yapılan en büyük hataların başında gelmektedir. Çünkü bir dil konuşulmadan öğrenilmez ve alışkanlığı sağlanamaz. Konuşmak için ortam bulamayan veya kendi başına yetersiz kaldığını hisseden kişiler Levent İngilizce Kursları ile iletişime geçebilir. Öğrenilmekte olan dil konuşmadan olgunluğa erişemez. Bu sebepten ötürü yapılan en büyük hataların başında konuşmaya yönelik gelişen ön yargılar gelmektedir.

Öğrenme, hata yapılarak ve denenerek sağlanmaktadır. İngilizce konuştuğunuz esnada hata yapmaktan korkarsanız sadece kendinizi kısıtlamış olursunuz. Tam anlamıyla öğrenme sağlayabilmek için hataların görülmesi gerekmektedir. Her hatanın yeni bir şey öğrettiği ve geliştirdiğinin farkında olunmalıdır. Taksim ingilizce kursu hem hataları belirtmede hem de çözümünde yetkin kadroya sahip eğitim yuvalarından bir tanesidir. Dikkat edilmesi ve yapılmaması gereken hatalardan bir diğeri ise dil seviyesinden dolayı mahcubiyet hissetmemektir. Bulunduğunuzun seviyeden dolayı asla çekinmemek sizleri bir adım öne taşıyacak ve bildiklerinizi daha efektif kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Birisi sizi anlamadığında bunu can sıkıcı olarak görmeyip daha sakin bir dille anlatmayı denemelisiniz.

Yapılan en büyük hatalardan bir diğeri ise İngilizce seviyesi karşılaştırma yarışına girişmektir. Her ne seviyede olunursa olunsun daima daha iyi seviyelerde olan biri bulunmaktadır. Bulunduğunuz seviyeyi sahiplenmeniz ve kendi farkınızla övünmeniz işleri daha da kolaylaştıracaktır. Negatif enerji yaymak hiç kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi sizlere çok şey kaybettirebilmektedir. Eğitim aşamasında Taksim İngilizce kursları her öğrencinin seviyesini belirlemekte ve en uygun sınıfa konumlandırmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kişinin bulunduğu seviyeyle böbürlenmemesidir. Çünkü belirtildiği üzere daima daha iyi seviyeler bulunmaktadır. Eğer bir kişi iyi bir seviyede İngilizce eğitime sahipse kendini daha ileriye nasıl taşıyabileceğini düşünmelidir. Böbürlenmek sadece yerinde saymak anlamına gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.