İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri


Kelime ezberlemek İngilizce öğrenmek için son derece gereklidir. İngilizce Kelime bilgisi ne kadar fazla olursa kişiler kendilerini o kadar rahat ve güzel ifade ederler. Şişli İngilizce kursları öğrencilerine kelime ezberleme işini daha kolay ve keyifli hale getirmek için birkaç yöntem öğrenmektedir. Bunlardan ilki günlük hayatta en çok kullanılan kelimelerin İngilizcelerini öğrenmektir. Günlük hayatta sıkça kullanılan kelimelerin İngilizcesini öğrenmek İngilizce konuşmada daha fazla pratik yapılmasına neden olmaktadır ve bu kelimeler kolay kolay unutulmaz. İngilizce kelime bilmek insanları İngilizce konuşmaya teşvik eder ve bu da İngilizce gramer bilgisinin pekişmesine yardımcı olur. Günlük hayatta sık sık kullanılan İngilizce kelimeleri ezberledikten sonra İngilizce öğrenmek isteyen kişi ilgi alanı ile ilgili kelimeleri öğrenmelidir.

Mecidiyeköy İngilizce Kursları İngilizce kelime ezberlemek için en uygun saatlerin sabah ve akşam saatleri olduğunu belirtiyor. İnsanın beyninin bilgiye en açık olduğu dönem sabah uyandığı dönemdir. Bu saatlerde insanın beyni tamamen boş olduğu için öğrenilen her şey kalıcı olarak hafızada yer eder. Gece üstünden geçilen bilgileri sabah tekrarlamak bilginin kalıcılığını arttırır. Kelime ezberlerken ne kadar fazla duyumuzu harekete geçirirsek ezberlediğimiz şey o kadar kalıcı olur. Kelimeleri ezberlerken yüksek ses ile tekrar etmek ve de o kelimenin formunu hayal etmek etkili bir ezberleme için son derece önemlidir.

Mecidiyeköy İngilizce Kursları genellikle öğrencilerine kelime ezberlerken bir kelimenin aynı anda hem eş anlamlısını hem de hem de kıt anlamlısını öğretirler. Bu yöntemle kelime ezberlerken zamandan kazanılmış olur. Kelime ezberlemeye çalışan kişi aynı anda hem kelimenin kendisini hem zıt anlamlısını hem de eş anlamlısını öğrenmiş olur. Kelime ezberlerken kolaylık sağlayacak bir diğer yöntemde kelimeleri belirli bir ana başlık altında toplayıp ona göre ezberlemektir. Örneğin Okul ana başlığı altında defter, kalem öğretmen, ders, vb. kelimeleri öğrenmek öğrendiğiniz kelimenin daha kalıcı olmasına neden olur. İngilizce kelime ezberlemek kadar önemli olan bir başka şeyse onları kullanmaktır. Kullanılmayan ve tekrar edilmeyen kelimler unutulur. O yüzden yeni kullanılan kelimelerin bol bol cümle içinde kullanılması gerekir.

Bir önceki yazımız olan İngilizceyi Nasıl Akıcı olarak Konuşabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.