İngilizce En İyi Nasıl Öğrenilir?


İngilizce öğrenilmesi konusunda, farklı yöntemlerin kullanılması mümkündür. Başvurulacak ilk kaynak, her zaman olduğu gibi, temel eğitimden başlamaktadır. Temel eğitim olarak bahsedilen husus, ilköğretim çağı İngilizcesi ya da daha önceki seviyeleri  kapsayan eğitim sistemidir. Bu sistemin içerisinde; aile eğitimi, çevresel eğitim ya da ana sınıfı olarak bilinen dönemlerde verilen yabancı dil eğitimi bulunmaktadır. Okul çağları olarak bilinen dönemde verilen eğitimlerin, yeterli seviyede bulunmadığı ya da sonuca odaklı eğitim sistemi olmadığı, yaşanan tecrübeler ile ispatlanmıştır. Bu konuda oluşan açığın giderilmesi maksadıyla, farklı eğitim kurumları devreye girmiş ve birçoğu Mecidiyeköy İngilizce kursları ya da farklı başlıklarda toplanan terimler veya eğitim yuvaları olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. En iyi İngilizce öğrenilmesi konusunda uygulanan yöntemler nedeniyle, farklı kurslar gündeme gelmeye başlamış ve her birisinin temel hedefi, İngilizceyi doğru ve hızlı bir şekilde öğretmek olmuştur.

En İyi İngilizce Programı Nedir?

En iyi İngilizce programı ya da eğitim sistemi, ezbercilik dışı olan, görsel sisteme işitsel sisteme ve mümkün olduğunca, yoğun pratik sistemine dayanan eğitim biçimidir. Bu alanda Tad isimli, Mecidiyeköy İngilizce kursları arasında, örnek olarak gösterilen eğitim kurumunun, uyguladığı sistem araştırılmalı ya da denenmelidir. Sistemin çalışma mantığında, tamamen seviye tespiti ve özel ders anlayışı ön plana çıkarılması olup, verilmekte olan kurs boyunca, modern teçhizatlar kullanılmakta, gerekli derslikler hazırlanmakta ve yabancı eğitmenler eşliğinde, konuşma ağırlıklı iletişim sisteminin önemi, ön plana çıkarılmaktadır.

İngilizce Eğitim Sistemleri Neden Farklıdır?

İngilizce eğitim sisteminin, kurumlar arasında farklı olmasının, bazı nedenleri bulunmaktadır. Öncelik, uygulanan tekniklerden ziyade, sınıflardaki seviyenin ortaya çıkartılmaması ve seviye anlayışının dışında, herkese eşit yabancı dil eğitiminin verilmeye çalışılmasıdır. Yanlış uygulama ile birlikte, İngilizce bilen temeli olan veya İngilizce bilmeyen yani temeli olmayan arasında ayrım yapılmamakta ve neticede, bir grubun öğrenmesi engellenir iken, diğer grubun İngilizceden ya da yabancı dilden soğumasına neden olunmaktadır. Önemli olan, diğer bir etkende, modern teçhizatlara ağırlık verilmemesi, ezberleyicilik anlayışının ön plana çıkarılması ve bu yanlışta ısrar edilmesidir. Yabancı eğitmen bulunmaması, telaffuz gibi sorunları ortaya çıkarmakta ve neticesinde, uygulanan İngilizce ile öğrenilen yani yazılı İngilizce arasında, farklar oluşması gündeme gelebilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizcenin İş Dünyasına Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.