İngilizce Eğitim İlkeleri


İngilizce eğitimde dikkat edilmesi gereken 1 2 önemli husus bulunmaktadır. Bu hususların göz ardı edilmesi durumunda, karşılaşılan sonuçlar genelde, başarısız İngilizce eğitimi ya da İngilizce konuşma konusunda başarısız olan öğrencilerdir. Temel prensipler aslında basit olmak ile birlikte, bunlara uygun davranış biçiminin sergilenmesi durumunda, herkesin sorunsuz bir şekilde İngilizce konuşabileceği bilinen bir gerçektir. Tad bu konuda önder konumunda bulunan bir kurs veya eğitim kurumu olarak tanımlanmakta olup, Mecidiyeköy İngilizce kursları arasında, vermiş olduğu sistem sayesinde, adından söz ettirmektedir.  Verilen eğitim sistemi kısa başlıklar halinde ödenecek olunur ise, pratikliğe önem verilmesi, sınav sisteminin üst periyotlar ile gündeme getirilmesi, eğitim sisteminde yardımcı materyallerin kullanılması, yabancı eğitmenlere öncelik verilmesi ve modern derslikler ile eğitim sistemi anlayışının oluşturulmasıdır.

İngilizce Eğitimde Seviyenin Önemi

İngilizce eğitim sisteminde, yabancı dil tespit seviyesi ya da İngilizce öğrenmek isteyenlerin yabancı dil seviyesi, büyük önem taşımaktadır. Böyle bir ön çalışma yapılmadığı takdirde, verimli sonuç alınması pek mümkün değildir. Eğer, bir eğitim kurumunda, İngilizce öğretilmesi konusunda ders verilecek ise, o kursa katılan bütün bireylerin, ayrı ayrı incelenmesi ve ortak bir seviyenin belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede, herkese eşit oranda eğitim verilebilmekte ve herkesin eşit seviyede ilerlemesi sağlanabilmektedir. Bu konuda Tad, uyguladığı programlar ile Mecidiyeköy İngilizce kursu alanında, başarılı çalışmalara imza atmış ve binlerce mezun vermiş, bir eğitim birimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İngilizce Eğitimde Özel Derslik Sistemi Nedir?

İngilizce eğitimde uygulanan özel derslik sistemi, bazı kesimler tarafından bire bir ders ya da özel ders olarak algılanmaktadır. Bu gerçekleri kapsamakta olup, bire bir ders yani özel ders anlayışı tamamen farklıdır. Özel derslik sisteminde, bir seviyede bulunan öğrenciler üzerinde eğitim programı uygulanmaktadır. Bu dersliklere alınan öğrenciler de, önceden seviye tespit sınavı yapılmakta, aynı seviyede bulunan öğrencilere, aynı ilkeler şartlar doğrultusunda, eşit eğitim verilmektedir. Ayrıca, bu birimlerde yer alan modern teçhizatlarında eğitime katkısı oldukça fazladır. Görsel ve işitsel alanda desteklenen İngilizce eğitimleri, Tad Mecidiyeköy İngilizce kursu isimli kurumda ön plana çıkarılmış ve müracaat eden her şahısın, İngilizce konuşma yazma ve anlama alanındaki becerisi üst seviyeye çıkarılmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan İlköğretim İngilizcesi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.