İngilizce Eğitim İlkeleri Nelerdi ?


İngilizce seviyesi, bu yabancı dilin hangi seviyede ya da ne derece kullanıldığı veya kullanılabildiği anlamına gelmektedir.  Bir bireyin günlük yaşantısındaki ya da iş hayatındaki ihtiyacına göre, farklı seviyelerde İngilizce konuşma kabiliyetini sahip olması mümkündür. Öncelik ile bu seviyenin tespit edilmesi ve ihtiyaca yönelik programlar ile seviyenin geliştirilmesi yönünde adımlar atılmalıdır. Bu konuda yardım alınabilecek kurumlar arasında, Şişli İngilizce kursları bulunmaktadır. Bu birimlere müracaat edilmesi halinde, gerekli olan seviye tespit sınavları yapılmakta ve bu sınavların neticesine göre, beklentilere yönelik eğitim programları hazırlanmaktadır.

İngilizce Seviye Tespit Sınavı Nedir?

İngilizce seviye tespit sınavı, bu dile ne derece hakim olunduğunun belirlenmesi amacıyla yapılmakta olan sınavlardır. Basit bir test usulü olarak da görülmekte olup, amaç tamamen İngilizce hakimiyetinin belirlenmesi ve ileriye yönelik eğitim programlarının hazırlanmasıdır. Bu konuda Şişli İngilizce kursu geliştirdiği sistem sayesinde, herkese ayrı bir sınıf hazırlamakta ve sınıflarda aynı seviyedeki bireylerin bulunmasını sağlamaktadır.

İngilizce Seviyesine Göre Hazırlanan Sınıflar

İngilizce seviyesine göre hazırlanan sınıflar kavramı, Şişli İngilizce kursu sayesinde geliştirilmiş olan bir programı anlatmaktadır. Bu sınıflar özel derslikler olarak tanımlanmakta olup, derslikte bulunan her bir öğrencinin eğitim seviyesi, yani İngilizce seviyesi aynı düzeydedir. Bu sayede, eşit şartlar altında İngilizce verilmekte ve sınıf bir bütün halinde programa tabi tutularak, aynı programın içerisinde ilerlemektedir. Kursa müracaat edenler öncelikli olarak, seviye tespit sınavına alınmakta, İngilizce seviyeleri öğrenilmekte, ne amaç ile kurs almak istedikleri ya da hangi amaç ile İngilizce öğrenmek istedikleri belirlenmekte ve özel derslikler hazırlanmaktadır. Teknolojik ekipmanlar ile takviye edilen özel derslerde herkes aynı seviyede bulunduğu için, programa aynı noktadan başlamakta, ekstra bir eğitim sistemi oluşturulmakta, standart paket üzerinden eğitime devam edilerek herkesin aynı noktada ilerlemesine katkı sağlamaktadır. Bu uygulamanın en belirgin özelliği, düşük seviyeli ve yüksek seviyeli bireylerin aynı ortamda bulunmasının önüne geçilmesidir. Bu sayede, hem eğitimin kalitesi artmakta, hem amaca yönelik İngilizce kursu ilkesi ön plana çıkarılarak sorunsuz bir eğitim anlayışı benimsemektedir. Kurs sonunda aynı seviyede bulunan bireylerin, aynı noktada başarılara imza attığı net bir şekilde görülmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Eğitim İlkeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.