İlköğretim İngilizcesi Nedir?


İlköğretim İngilizcesi, yabancı dil temellerinin atıldığı kurumdur. Bu kurumlarda verilen eğitimler, genel olarak, ezbere dayalı bir anlayış sistemi oturtulur.  Bu sistemin işleyişi konusunda, sıkıntılar ile karşılaşıldığı görülmektedir. İlköğretim İngilizcesi olarak bilinen bu eğitim sisteminde, yeterli altyapı sağlanamadığı için, ileriki dönemlerde, İngilizce seviyesinde sıkıntılar yaşanmakta, hatta sıfıra yakın düzeyde bilgisi ile karşılaşılmaktadır. Sıkıntının çözümlenmesi için, eğitim kurumlarının haricinde, uluslararası kimliği ile hizmet veren ve  Mecidiyeköy İngilizce kursları arasında seçkin bir konuma sahip bulunan, Tad gibi kurslara müracaat edilmesi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

İlköğretim İngilizcesi Nasıl Öğrenilir?

İlköğretim İngilizcesi nasıl öğrenilir? Sorusunu gündeme getiriyor iseniz, önce ilköğretim sisteminde aksayan hususları bilmeli daha sonra, Mecidiyeköy İngilizce kursu gibi araştırmalarda karşılaşılan, nitelikli eğitim birimlerine yönelmelisiniz. Bu tip kurumlar tarafından verilmekte olan İngilizce eğitiminde, farklı standartlar ile karşılaşılmaktadır. Ezbercilik anlayışı terk edilmekte, mümkün olduğunca, görsel eğitime dayanan teknikler kullanılmakta ve aynı zamanda, eğitici etkinlikler düzenlenmektedir. Sadece yazmak ve ezbere İngilizce öğrenmek anlayışı terk edilmekte, görsel, işitsel alanlarda eğitim verilerek, sık sık konuşma pratiği yapılmakta ve ilköğretim çağında bulunan İngilizceye olan sevgisinin, arttırılması konusunda, gerekli her türlü tedbir alınmaktadır.

İlköğretim İngilizcesi Nereden Alınmalı?

İlköğretim İngilizcesinin alınması konusunda, farklı kaynaklara başvurulması mümkündür. Aile desteği, çevresel destek, Milli Eğitim’e bağlı ilköğretim kurumları ve özel kurslar bilinen kurumlar ya da bireysel eğitmenlerdir. Bunların dışında, Mecidiyeköy İngilizce kursları gibi başlıklarda araştırılan ve karşımıza çıkan Tad gibi kurumlar da bireylere başvuru yapılabilecek kurumlar arasındadır.  İngilizce eğitiminin ilköğretim seviyesinde verilmesi aşamasında, önemli olan husus, öğrencilere yabancı dilin sevdirilmesi, etkinliklerin düzenlenmesi, teknolojik imkanların sunulması ve öğrenciyi anlayan bir yaklaşım sergileyen eğitimcilerin görevlendirilmesidir. Herhangi bir kurumdan kurs almadan önce, kurum hakkında araştırma yapmalısınız. Deneyimlerini öğrenmeli, teknolojik ekipmanları hakkında bilgi sahibi olunmalı, sertifika verme konusu ve sertifikanın geçerliliği incelenmeli, öğreticilerinin deneyimleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalı ve ayrı derslik sisteminin ya da seviye sisteminin geçerli olup olmadığı, mutlaka kontrol edilmelidir. Bu şartları sağlayan derslikler ya da kurslar, uygun nitelikli eğitim kurumları olarak nitelendirilmekte olup, müracaat edilmesinde, herhangi bir sorun ile karşılaşılması mümkün değildir.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizceyi Nasıl Öğrenirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.