Seviyeler

seviyelerMecidiyeköy İlköğretim İngilizcesi kursu için öğrenciler bir sınava tabi tutulur ve bu sınavda hangi öğrencinin hangi seviyeden kursa başlaması gerektiği tespit edilir. 6 kurdan oluşan kursta çeşitli seviyeler, farklı konular ve eski seviyelerdeki konuların pekiştirilerek geliştirilmesinden meydana gelir. Junior English sürecinde tüm çocuklar gelişimsel ve bilişsel yaş kademelerine göre sıralanır. Buna göre müfredatlar belirlenir. Kurs ve eğitim esnasında müfredata eğlenceli ve öğretici oyunlar koyularak çocukların hızlı bir şekilde hem eğlenip hem de öğrenmeleri amaçlanır.

 

  • Starter: İngilizcenin ilk basamağı olan bu seviye harflerin okunuşunun öğrenilmesi, günlük konuşmalar, özneler ve basit fiiller ile kolay cümlelerin ve kalıp diyalogların öğrenilmesinden oluşur. Kur sonunda öğrenciler biriyle tanıştığında nasıl konuşması gerektiğini öğrenir ve kalıp cümlelerin nerede kurulabileceğini kavrar. Türk eğitmenlerden müzik ve oyun içerikli eğlenceli dersler alınır.
  • Elementary: Günlük iletişim İngilizce düşünme sistemi ile kazandırma amaçlanır. Basit dil bilgisi kuralları ile dilin sağlam bir temelde kurulması sağlanır. İngilizcede ilk anlaşma aşamasıdır ve belirtilen konu üzerinde pratik yapma imkanı Türk öğretmenler ile birlikte pekiştirilir. Beş temel zaman öğrenilir ve öğrencilerin gün içinde kullanacakları kelimelere ağırlık gösterilir.
  • Pre- Intermediate: Kazanılmaya başlanılan İngilizce iletişim Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde çeşitlenir. Daha uzun sorular sorma, hızlı ve detaylı cevap verme kabiliyeti gelişir. Dil bilgisinde çok daha kolay ilerlenir ve kelime öğrenme kapasitesi arttırılır.
  • Intermediate: Konuşma ve anlaşmanın artık tamamen pratiğe döküldüğü bir seviyedir. Yabacı eğitmenlerden ders alınır ve başkasının gözünden olaylar hikayelendirilerek anlatılır. Bu seviyede öğrenciler kitap, dergi ya da gazete okuyabilir ve okuduğunu eksiksiz şekilde anlayabilir.
  • Upper- Intermediate: Daha iyi yazma ve okuma alışkanlıkları edinilir. Bilmediğiniz konularda bile cevap vermek yeteneği arttırılır ve İngilizce düşünce kabiliyeti tam anlamıyla oturmuş olur. Üst seviye dil ilgisi kuralları ile kelime dağarcığı arttırılır ve yabancı öğretmenler ile çalışılır.
  • Advanced: Alanında uzman yabancı eğitmenlerle birlikte İngilizceye tam olarak hakim olunan son seviyedir. Hatasız ve akıcı konuşma, konuşulanı ya da yazanı birebir Türkçeye çevirme ve istenilen her konuyu yazabilme yeteneğine sahip olunur.

Türk Amerikan Derneği eğitimi sayesinde uzun yıllar unutulmayacak köklü bir öğrenim süreci sunulur. Öğrencilere ilkokul seviyesi dâhilinde lise ya da üniversite hayatında her zaman destek olacak iyi bir eğitim verilir. Seviyelerde kazanılacak üstün yetenekler sadece Türk Amerikan Derneği sisteminden eğitim ve öğretim alan öğrenciler için geçerlidir.