Eğitim Sistemi

egitim-sistemiTürk Amerikan Derneği ve Dil Okulları’nda bir kurun eğitim süresi 108 saate kadardır. Ancak İlköğretim İngilizcesinde 1 kur aktiviteler ile 165 ders saatine kadar ulaşabilir. 6 kura kadar eğitim alabilen öğrenciler 6 kur sonunda konuşma ve kavrama yeteneğinde tartışılamaz derece büyük gelişim gösterir. Dersler dışında ödevler ve ek derslerle pekiştirme sağlanır.

Öğrencilerin aileleri ile de sürekli iletişim halinde olan kurum ders saatleri ve projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunur. Danışmanlık sistemi öğrenciler için olduğu kadar ailelerin de sorularını yanıtlamak için hizmet vermektedir.

Kurs sonunda akıcı bir dile sahip olacak olan öğrencilerin okul hayatı boyunca dil konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamaları esas alınır. Özverili öğretmen kadrosu her öğrencinin kapasitesini kavrar ve anlaşılır dilde eğitimin temelini sağlam tutmaya çalışır. Communicative approach ile karşılıklı iletişimin en üst derecede başarıya ulaşması sağlanılır. Müzik ve oyunlar ile eğlenceli hale getirilen derslerde katılım ve rahatlık konusunda sıkıntı yaşanmaz.