IELTS Kursu

ielts kursu alan gülen öğrencilerIELTS açılımı – International English Language Testing System.  İngilizce dilinde yeterlilik değerlendirilmesini amaçlamaktadır. Birçok parçadan oluşan standart bir testtir. British Council, Cambridge ESOL ve IDP IELTS Avustralya testinin ortak sahipleri ve çalışanları olarak kabul edilse de IELTS sınavında 1989’dan beri birçok kurum ile iş birliği yapılmaktadır. Ve TAD Mecidiyeköy ielts kursu vermektedir.

IELTS Sınavı Sürümleri

ielts kursu’nun akademik sürümü ve genel ticaret sürümü olarak iki sürümü vardır. Akademik sürüm, özellikle İngilizce konuşulan ülkelerdeki yabancı üniversitelerde üniversite eğitimlerine devam etmek isteyenler içindir. Testin Genel Ticaret sürümü ise yurtdışında iş fırsatları, eğitim kursları ve lise eğitimi isteyenler içindir. Konuşma ve Dinleme, test bileşenleri IELTS sürümlerinde aynıdır, ama Okuma ve Yazma parçaları farklıdır. Kursunmuz her iki türde de ielts kursu vermektedir.

IELTS Sınavı Kaç Defa Yapılır ?

Testler bir yıl içinde 20 kez veya ülkelere göre daha fazla yapılır.  Sınav süreleri yaklaşık 60 dakika Okuma ve Yazma,  30 dakika Dinleme ve 11 ila 14 dakika Konuşma arasında değişir. Testin ilk üç kısmı tek oturumda bitmiş olur ve konuşma sınavı bir hafta sonra yapılır. Sonuç olarak, tüm test iki saat  45 dakika boyunca sürer.

Tüm testler doğru sonuçlara ulaşmak için bilgisayarlı tarayıcıdan geçirilir. Sonuçlar analiz edilir ve dağıtılır. Test sonuçlarından memnun olmayan adaylar ise tekrar IELTS testine girebilir.  Ancak diğer sınav için 90 gün beklemek gereklidir. Bu 90 günlük sürede de TAD Mecidiyeköy ielts kursuna  başvurarak kendilerini geliştirebilirler.