Seviyeler

seviyelerTürk Amerikan Derneği’nde tüm dünyada kabul gören 6 kurluk eğitim sistemi uygulanmaktadır. 63 yıllık deneyime sahip olan Türk Amerikan derneği, tüm seviyeleri  Avrupa Dil Portfoylosuna göre ayırmaktadır. Seviyelerde kademeli olarak zorluğa göre yabancı öğretmenler derslere girmektedir. Özellikle birer bir konuşma için özel bir yetenek kazanılmasının amaçlandığı kur kademeleri profesyonel bir şekilde planlanmıştır.

Starter ve Elemantary grubundaki katılımcılar eğitim kadrosunda bulunan Türk eğitmenlerden eğitim alacaktır. Pre- Intermediate ve Intermediate seviyesinde Türk ve yabancı eğitimciler derslere katılacaktır. Upper Intermediate ve Advanced için ise yabancı öğretmenler eğitim verecektir.

  • Starter, başlangıç seviyesidir. Cümlenin öğeleri, nesneler, fiiller ve basit cümle kuruluşları ile görsellik desteklenerek sunulan bir programdır. Belirli kalıplar halinde ezber yoluyla bilinçaltına yerleştirilmeye çalışan bir eğitim olacaktır.
  • Elementary, dilin temelidir. Zaman ve temel cümle yapıları ile tanışılır. Bu seviyeyi tamamladığınızda günlük konuşmaları yapmaktan çekinmeyeceksiniz. Pratik dil becerileri belli kalıplardan sıyrılacak ve öğretmenlerle olan bağınızın ve diyalogunuzun geliştiğini hissedeceksiniz.
  • Pre- Intermediate seviyesi basit cümle kalıplarını geliştirecek, hızlı iletişim kurabilecek ve sıkı bir grammer eğitimi alacaksınız. Sözcük kapasiteniz aratacak ve bu sayede aklınızdan geçen kelimeleri daha kolay şekilde cümlelere dökebileceksiniz.
  • Intermediate, bu kursu tamamladığınızda orta seviyede İngilizce biliyor olacaksınız. Grammar derslerinin azaldığı ama kelime dağarcığınızın son derece arttığı bir kur olacaktır. Duygu ve düşüncelerinizi iyi bir şekilde yansıtabileceksiniz. 
  • Upper Intermediate, üst düzey dil bilgisi kuralları ve binlerce yeni kelime öğreneceksiniz. Bu sayede karmaşık cümleleri anlama yeteneğine sahip olacaksınız.
  • Advanced, yaygın ifadelerden informal ifadelere kadar İngilizceyi en ince ayrıntısını öğreneceğiniz bir dönem olacaktır. Kur tamamlandığında konuşma, yazma ve okuma alanında üstün yeteneklere sahip olacaksınız.

Kursa katılan ve kurs süresini tamamlayarak başarılı olan kişiler dünya üzerinde tüm ülkelerde geçerli olan National Geograpfic Learning sertifikası ve buna ek olarak Cengage Learning gibi çeşitli sertifikalara sahip olur.

63 yıllık deneyimi ve açılan ilk dil okulu olma ayrıcalıklardan yararlanmak ve en doğru yerde dil eğitimini tamamlamak için Türk Amerikan Derneği genel İngilizce kursları sizlere en iyisini sunacaktır.