Öğretmen Sertifikaları

ogretmen-sertifikalariNative speaker öğretmen adayının kendi ülkesinin dışında İngilizce eğitimi verebilmesi için,sertifika programına katılması gerekmektedir.Sertifika programlarında,bir dil nasıl öğretilir,yabancı dil eğitiminde kullanılan method ve yaklaşımlar,zaman nasıl etkili kullanılır,materyal hazırlama ve değerlendirme gibi daha birçok konunun eğitimi verilir.Türk Amerikan Derneği Dil Okulları İngilizce kurslarında çalışmak isteyen native speaker öğretmen adayı aşağıda yazılı olan sertifikalardan en az birisine sahip olmalıdır.

 

 

  • TEFL sertifikası, yabancı dil öğretebilme yeteneğine sahip olunduğunu gösteren köklü bir sertifikadır. Ana dili İngilizce olmayan ülkelerden birinde verilen eğitim için kullanılır.
  • TESOL sertifikası da aynı amaç için alınır ve ana dili İngilizce olmayan bir ülkede eğitim verebilme yeteneğini gösterir.
  • CELTA sertifikası, Cambridge ESOL Cambridge Univercity’nin bir bölümünden CELTA sertifikası organize edilir. İngilizce ile ilgili iş tecrübesi kazanmak için ilk adımlardan biridir.