Eğitim Sistemi

egitim-sistemiTürk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür. Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerden oluşmaktadır.

Türk Amerikan derneği İngilizce kursları,63 yıldır kurslara katılan kişilere uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi vermektedir. Genel İngilizce kurslarımız 6 kurdan oluşur ve her bir kurun eğitim süresi 108 ders saatidir. Fakat çeşitli aktiviteler ile birlikte bir kurun süresi 165 saate kadar uzatılabilir. Communicative approach eğitim müfredatımızda tercih edilen dil öğretim metodudur.İngilizce kurs programımız  Common European Framework tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak tasarlanmıştır. Bu uygulamanın amacı kursa katılanlara uluslararası standartlarda yabancı dil eğitimi sunmaktır.

Avrupa dil portfolyosu standartlarına göre göre geliştirilen genel İngilizce eğitim sistemi ile edindiğimzi deneyimler kayıt edilip raporlanır.Bu bilgiler, eğitim sürecinde sizlere daha iyi eğitim verebilme amacıyla öğretmenlerimiz tarafından detaylı olarak incelenir. Bu raporlar, kişinin dil konusundaki nitelik ve deneyimlerini Avrupa standartları çerçevesinde net bir biçimde yansıtır. Speaking ve listening ağırlıklı eğitim verildiğinden dolayı kısa sürede anlaşılır ve akıcı bir İngilizceye sahip olunur. Elbette bu hususta öğretmenlerin başarısı ile 63 yıllık Türk Amerikan Derneği’nin etkisi son derece büyüktür. Amerikan İngilizcesi sayesinde gerek kısıtlamalar gerekse okunuş çeşitliliği bakımından öğrenme ve öğrenenleri pekiştirmek için meşakkatsiz bir yol tercih edilir. Günümüzde, Amerikan İngilizcesi internet ve bilgi teknolojileri alanında dahil olmak üzere iş, bilim ve eğitim dünyasında geçercililiğini yükselterek ilerletmektedir.