Aktiviteler

aktiviteler-ingilizceİstanbul Genel İngilizce Kurslarına katılan kişiler çeşitli aktiviteler ile deneyim kazanmaktadır. Bu deneyimler hayatın her alanında karşılaşılabilecek nitelikler taşımaktadır. Günlük hayattaki konuşmalardan bazı konulardaki detaylara kadar çeşitlendirilen aktiviteler, okuma – yazma, dil bilgisi, konuşma ve dinleme gibi konularda hem görsel hem de işitsel olarak sunulur. Aktiviteler sayesinde kişinin algısında gelişme meydana gelir. Ayrıca dile ve duyduğu olaylara karşı bakış açısı da gelişir ve eksik kalınan yerler daha net şekilde anlaşılır.Ayrıca Türk Amerikan Derneği’ne kayıt olan her kişi eğitim döneminden sonra da ömür boyu yapılan aktivitelere ücretsiz olarak katılabilir. Aktiviteler hızlı öğrenmeyi tetiklemektedir. Öğrencilerimiz mümkün olduğu sürece tüm aktivitelere katılması bu bağlamda çok değerli olacaktır.

  • Grammar Club sayesinde bir dil için en önemli olan dil bilgisi eğitimi alınmaktadır. Dil bilgisi dili oluşturan en temel kemiktir. Burada cümle kurmaktan başlayan aktivitelerde zamanla bütün zamanları ve kipleri öğrenerek konuşma ve anlam için temel gereksinimleriniz olan sözcükleri kullanmayı öğreneceksiniz.
  • Speaking Club ile basit yoldan İngilizce konuşmayı ve konuşulanı anlamayı öğreneceksiniz. Kurlar geçildikte düşüncelerinizi direk olarak cümleye dökebilecek ve karşınızdaki kişiye anında cevap verebileceksiniz.
  • Writing Club ile İngilizce yazabilme deneyimini pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Reading ve writing bir arada yürütülecektir. Bu nedenle okuduğunuzu anlayacak ve konu hakkında sorulan sorulara cevaplar yazabileceksiniz. Ayrıca size verilen herhangi bir konuda düşüncelerinizi kağıda dökerek gelişiminize önemli ölçüde katkı sağlayacaksınız.