Seviyeler

seviyelerHer dil temelden sağlam eğitim ile güçlendirilir.  Bunu en iyi şekilde başaran Türk Amerikan Derneği Avrupa Dil Portfolyosu gereğinde eğitim programları hazırlar. Fransızca öğrenmek isteyen kişiler de ilk kur ile dilin temellerini Türk Amerikan Derneği sayesinde en iyi şekilde öğrenir. Bu nedenle birçok öğrenci Fransızca eğitimi için Türk Amerikan Derneğini seçer. Diğer kurlar da bu temelin üzerine inşa edilerek dil konusunda başarılı bireyler yetiştirilir. Hafta sonu ve hafta içi olarak sunulan kurs süresince A1, A2, B1 ve B2 kurlarında eğitim verilir.

 

 

A1: 82 saat süren kurs süresi içinde Türk eğitimcilerden ders alınır. Alfabeden kolay cümle kalıplarına ve kelimelerin okunuşuna kadar her türlü temel ayrıntıyı içermektedir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, gün içinde kullanabilecekleri basit cümleler kurabilir.

A2: İlk kurdan destek alınarak üzerine inşa edilen dil bilgisi yapıları ve kelimelerden oluşur. 82 saat süren kurs sonunda Türk ve Fransız eğitimciler günlük konuşmada sıkıntı yaşamayan bireyler yetiştirir. Fransızca ezgisel bir dildir ve bu nedenle şarkılar ile eğitime destek verilir. Kursu başarı ile tamamlamak verilen ödevlerin yapılması ve sunulan hizmetlerin tam olarak algılanmasından ortaya çıkar.

B1: Biraz daha ileri seviyeye taşınan konular Türk ve Fransız öğretmenler eşliğinde sunulur. 82 saatlik kurs kapsamında tüm dil bilgisi kuralları öğrenilir ve çeşitli aktivitelerle diksiyondan okuma yazmaya kadar dersler çeşitlenir. Ezgisel dillerden biri olan Fransızcanın en iyi şekilde cümleye dökülmesini sağlamak amacıyla da dersler de işitsellik ve şarkılar kullanılır.

B2: Son seviyede konuşmaya ve kelimeleri öğrenmeye ağırlık verilir. Bu seviyede Fransız eğitmenler derse katılmaktadır. Fransızca konuşarak kişinin dil konusunda öz güvenin oluşması sağlanır. 82 saatlik kurs sonunda akademik yazıları tereddütsüz okuyup anlayabilir seviyeye gelinir. Makale yazıp okuma, televizyon izleyebilme, haberleri takip etme, dergiler okuma, değişik konularda çeşitli yazılar yazıp, bir konu hakkında görüş ve düşünce bildirme gibi farklı konularda gelişim sağlanmış olur.