Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Yöntemleri


Çocuklar yetişkinlere göre yeni şeyleri daha hızlı öğrenir ve akıllarında tutarlar. Çocuk yaşta İngilizce öğrenmenin çocukların özgüvenin gelişmesine ve de daha pratik ve hızlı düşünen insanlar olmasına neden olduğu bilinmektedir. Şişli İngilizce Kursları çocuklarına İngilizce öğretmek isteyen kişilerin eğlenceli metotlar bulması gerektiğini belirtiyor. Çocuklar yetişkinlere oranla daha kolay sıkılırlar ve sıkıldıkları işleri yapmaya zorlanmaları onların motivasyonlarının iyice düşmesine ve de o işe karşı sürekli ön yargılı davranmalarına neden olur. Aileler çocuklarının gerek hayata erken başlaması için gerekse de aksanlarının daha doğru olması için İngilizce öğrenmelerini istiyorlar. Aileler her ne kadar çocuklarının hayata hızlı başlamasını istese de dil eğitimi en erken 3 yaşında başlamalıdır.

Mecidiyeköy İngilizce Kursları iyi bir kurs eğitimi dışında çocuklarının İngilizce öğrenebilmesi içinde yapabilecekleri şeyler olduğunu belirtiyor. Ailelerin çocuklarla İngilizce konuşması en etkili yöntemdir fakat İngilizce bilmeyen ailelerinde çocukların İngilizce öğrenmesine yardımcı olmaları mümkündür. Mesela çocuğun İngilizceye maruz kalmasını sağlayın. Örneğin gece yatarken çocuklar için yazılan İngilizce şarkıları dinletmek ya da çocuğunuzun seveceği bir İngilizce program bulup onu izletmek bunlardan biri olabilir. Ailelerin çocukları zorlamamak adına onlara karşı çok yüksek beklentiye girmemeleri gerekir. Çocuğunun birkaç şarkı dinleyerek ya da İngilizce programlar izleyerek İngilizceyi sökmeyecektir ama ileride İngilizceyi diğer yaşıtlarından daha kolay kavramasına neden olacaktır.

Pek çok İngilizce kursu çocuklara yönelik İngilizce eğitimi vermektedir. Eğer aile çocuğuna İngilizce öğretme konusunda yeterli olduğunu düşünmüyorsa çocuğunu bir İngilizce kursuna gönderebilir. Çocuklar İngilizce ya da başka bir şey öğrendiği zamanlarda ailelerinin onları desteklemesini ve de onlara karşı ilgili davranmasını bekler. Çocuğunuz size öğrendiği bir şeyi anlatmaya kalktığında onu mutlaka dinleyin, öğrendiği şeyler hakkında ona sorun ve onu başarısından dolayı tebrik edin. Bu çocuğununuz motivasyonunu arttıracak ve onun İngilizceye karşı daha hevesli daha istekli olmasına neden olacaktır. Çocukların ezberlediği kelimeleri görsellerle desteklemeniz gerekir. Örneğin çocuğunuz masa kelimesini öğrenen çocuğunuza masa gördüğünüz zaman masanın İngilizcesinin ne olduğunu sık sık sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akıcı İngilizce Konuşmaya Yardımcı Olan İfadeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.