Çalıştığınız Kurumda özel İngilizce dersi


İş yaşamın zorlu temposunda çalıştığınız kurumdan çıkarak bir dil kursuna kayıt olup dersleri takip etmek size oldukça zor gelebilir. Ancak artık kurumsal eğitim sistemi ile dil eğitim imkanı çalıştığınız kuruma kadar gelebiliyor.  Çalışmakta olduğunuz kurumun Taksim İngilizce kursları gibi dil eğitimi veren kurumlar ile anlaşması üzerine kursta eğitim vermekte olan öğretmenler çalıştığınız kuruma dil eğitimi verebilmek adına gelebilmektedirler. Kurumda eğitime başlamadan önce ilk olarak kaç kişiye eğitim verilmesi gerektiği ve eğitim verilecek olan kişilerin dil bilgisi konusunda ne seviyede oldukları belirlenmelidir. Eğitim alacak olan personelin ne derecede yabancı dil bilgisine sahip oldukları küçük kapsamlı deneme ya da seviye belirleme sınavları ile ortaya çıkabilmektedir. Bu sınavlar neticesinde seviyeleri belirlenen personel ile ne konularda çalışmalar yapılabileceği az çok planlanabilmektedir.

Kurumsal eğitim için çalışmış olduğunuz kurumda belirli bir alanın derslik olarak ayarlanması gereklidir.  Eğitimi alacak personel sayısına göre eğitim alanının belirlenmesinden sonra kurumda verilecek olan derslerin hangi gün ve hangi saatlerde olması gerektiğinin kararı verilmelidir. Belirli bir ders programının oluşturulması halinde kuruma yabancı dil derslerini anlatmak üzere düzenli bir şekilde Taksim İngilizce kursunun uzman eğitmenleri gidecektir.  Hem yerli hem de yabancı dil öğretmenlerinin kurumunuzda vereceği dil eğitimi sayesinde hem iş yerinizden çıkmadan dil eğitimi almış olacaksınız hem de zaman kaybetmeden ders bitiminde tekrar işinize dönebileceksiniz.

Yabancı dil eğitiminin kurumsal açıda yapılıyor olması hem kurum için hem de kurs adına büyük avantajlar sağlamaktadır.  Kamu ya da özel bir kurumda çalışan personelin iş yerlerinde belirli alanları eğitim alanı olarak oluşturulması üzerine verilmekte olan kurumsal eğitimde Taksim İngilizce kursları oldukça başarılıdır.  Kişiler ile birebir diyaloglar halinde geçen derslere kurum personelleri kısa bir zaman içerisinde kolaylıkla dil eğitimlerini tamamlayarak akıcı bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olacaklardır. Yapılan uygulamanın hem kurum personeline hem kuruma hem de dil eğitim kurslarına yararı olduğu görülmüştür. Kurum eğitimi uygulamasını başlatmış olan Bakırköy dil eğitim kursları bu uygulamayı daha ileri seviyelere taşımayı hedeflemektedir.

Bir önceki yazımız olan Yabancı dilin hayatımızdaki gerekliliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.