Avustralya’da Dil Eğitimi ve Okullar

avustralya-yurtdisiNeden Avustralya’da dil eğitimi almalıyım?

Yurtdışı dil eğitiminde Avusrtalya akla gelen ilk ülkelerden birisidir.Avustralya bir göçmen ülkesidir. Dünyanın birçok ülkesinden göç etmiş insanlar Avustralya’da özgürce ve barış içinde yaşamaktadırlar. İnsanlar birbirine saygılı ve farkı kültürlere hoşgörülüdürler.  Avustralya’nın şehirleri her yıl en yaşanılabilir şehirler arasında ilk sıralarda yer alır. Bunda suç oranının çok düşük olması ve yaşam kalitesinin çok yüksek olması en önemli etkendir.

Avustralya’da İngilizce eğitimi sırasında part time çalışma izninin olması, çalışarak yaşam maliyetlerine katkıda bulunmaları ve sosyal yaşama karışarak dili en iyi şekilde öğrenmeleri Avustralya’nın tercih edilmesinin en önemli sebepleridir.

Hangi şehirde eğitim almalıyım?

Avustralya’nın başkenti Canberra’dır fakat en büyük şehirleri Sydney ve Melbourne’dür. Sydney ve Melbourne’de büyük bir Türk topluluğu da bulunmaktadır. Brisbane ve Gold Coast da tercih edilebilir.

Batıda’daki Perth şehri ise gelişen ekonomisi ile part time iş olanakları bakımından avantajlıdır. Bu şehirde yaşam maliyetleri de Sydney ve Melbourne şehirlerine göre daha ekonomiktir.

Avustralya’da Eğitim seçenekleri nelerdir?

Avustralya’daki dil okullarının sunduğu geniş seçeneklerle ihtiyacınıza uygun bir dil eğitimi mutlaka bulabilirsiniz.

Eğitim seçeneklerinden bazıları:

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • TOEFL hazırlık
  • Sektörlerin özel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce
  • 6, 9 veya 12 aylık indirimli paket programlar

Avustralya’da öğrenciler İngilizce kurslarında hafta içi haftada 15 veya 20 derslik genel İngilizce veya 25 – 30 derslik yoğun İngilizce eğitimi alabilir hafta sonları da okulun düzenlediği çeşitli aktivite ve gezilere katılarak iletişim yeteneklerini arttırabilirler.

Avustralya’da öğrencilerin part time çalışma izni vardır. İsterseniz sabahtan okula gidip öğleden sonra çalışabilir veya akşam okula gidip gündüz çalışabilirsiniz. Akşam eğitim programları daha ekonomiktir.

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler istedikleri Pazartesi eğitime başlayabilir ve 1 haftadan 52 haftaya kadar istedikleri sürede eğitim alabilirler.  Dil okullarında başlangıçtan en ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta, giden öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavıyla seviyesine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıflar 10 – 15 kişilik uluslar arası öğrencilerin eğitim aldığı sınıflardır. Avustralya’da uzatılabilir vizeye sahip olmak için en az 40 haftalık eğitime kayıt olmanız gerekmektedir.

 

Konaklama seçenekleri nelerdir?

Avustralya’da aile yanı, yurt ve paylaşımlı öğrenci evi alternatifleri bulunmaktadır.

Avustralya’da en çok tercih edilen paylaşımlı öğrenci evleridir. Hem daha ekonomik hem de daha özgür olduğundan dolayı öğrenci evlerinde kalmak tercih edilebilir.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Avustralya’da İngilizce kurs eğitimlerini özel kurslar, Üniversitelerin dil eğitimi bölümleri ve TAFE kolejlerinde verilmektedir.

Avustralya’da dil okullarının English Australia, NEAS gibi kurumlara üyeliğine dikkat etmelisiniz.

TAD’ın Yurtdışı Eğitim Öğrencilerine Hizmetleri : 

Yurtdışı eğitim partnerleri sayesinde TAD öğrencilere karar aşamasından, vize işlemlerine, gidiş ve  Avustralya’dan dönene kadarki süreçte hep destek olmaktadır.

Şehir ve İngilizce kurs seçiminde TAD eğitim danışmanları çok titizlik göstermektedirler.Daha önceki öğrencilerden aldığı geri bildirimleri yeni öğrencilerine okul seçerken kullanmaktadır.  Ayrıca eğitim danışmanlarımız okulları belli aralıklarla ziyaret etmekte ve gelişmeler hakkında bilgi alıp inceleme yapmaktadır.  Bu sayede en doğru okulu önerebilmektedir.

Okul seçiminden sonra vize dosyası hazırlanır ve gidiş öncesi oryantasyon yapılır. Konaklama ve karşılama ayarlaması ve uçak bileti alımı deneyimli eğitim danışmanlarımız tarafından yapılır.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi TAD’ı seçin.

 

ADELAIDE

BRISBANE

 CAIRNS

DARVIN

GOLD COAST

HOBART

MELBOURNE

NEW CASTLE

PERTH

SYDNEY

WITHSUNDAYS