Anadil Seviyesinde İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapılmalı?


Dil, bir kelimeler ve cümleler bütününden ibaret değildir. Her dillin ait olduğu dil ailesinden aldığı özellikleri, kuralları ve sistematik bir yapısı vardır. Dilin genel olarak gramer üzerine inşa edilen bir yapı olduğunu söylemek mümkün. Bir dili gerçek anlamda öğrenebilmek için öncelikle gramer öğrenilmeli, daha sonra sözlük hatta jargon çalışması yapılmalıdır.

İngilizce, günümüzde en çok konuşulan dil olduğu gibi, anadil olmadığı hâlde en çok bilinen dildir. Yalnızca Commonwealth ülkelerinde değil, dünyanın dört bir yanında geçerli bir dildir. Deniz ticaretinde, uluslar arası iş piyasasında ve diğer alanlarda İngilizce bilmek büyük bir önem taşır. Doğru metotları izleyerek İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenmek zor değil.

Öncelikle anadili Türkçe olan biri için İngilizceyi öğrenmek kolay olmayabilir. Türkçe eklemeli bir dil iken İngilizce çekimlidir dolayısıyla gramer yapısı oldukça farklıdır. Bu yüzden iyi bir İngilizce kursu öncelikle “İngilizce düşünmeyi” öğretmelidir. Bu dili Türkçenin sistematiğiyle öğrenmek ve anlamak hiçbir zaman kolay olmayacaktır.

Bununla birlikte İngilizce öğrenmek için mutlaka bir profesyonel yardımı gerekir. Kendi çabanızla gündelik konuşma dilini kavramak bile zordur. Gramer, sözlük gibi konulara sağlam kaynaklardan eğilseniz bile iyi bir sistem olmadan bu dili tam anlamıyla öğrenmeniz zor olacaktır. Böyle ancak deforme olmuş bir konuşma ve yazma diline sahip olabilirsiniz. Profesyonel bir kuruma başvurarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenebilmeniz için size ciddi anlamda yardımcı olacak İngilizce kursları bulunuyor. Türk Amerikan Derneği tarafından verilen kursların bugüne kadar birçok kişiye anadil seviyesinde İngilizce öğrettiği biliniyor. Anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilen dersler sayesinde İngilizce öğrenebilir ve kısa bir sürede akıcı bir şekilde konuşmaya ve yazmaya başlayabilirsiniz.

İş hayatınızda, akademik çalışmalarınızda ihtiyacınız olan İngilizceyi ancak Türk Amerikan Derneği kurslarında öğrenebilirsiniz. Derneğin bünyesinde çalışan eğitmenler, İngilizce öğretme konusunda kendini ispat etmiş lisanslı profesyoneller arasından seçilmektedir. Bu derneğin kurslarını alarak kısa sürede İngilizce öğrenebilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. TAD kursları, sunulan hizmete ve kaliteye göre oldukça uygun fiyatlarla çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.