Seviyeler

seviyelerSeviyeler kapsamında en doğru sonuca ulaşmak için Türk kültürü ve Alman kültürü analiz edilip özel müfredat programı hazırlanır.  Bu programlar sayesinde kişi kur içinde öğrenmesi gereken tüm detayları normal hayatında kullanabilir hale gelir. Dilin gelişme sürecinde eğitmenler ve kurs içinde kullanılan çeşitli materyaller sayesinde Almanca öğrenmek isteyen kişilere çeşitli avantajlar sunulur. Türk Amerikan Derneği  63 yıllık tecrübesi ve Avrupa dil portfolyosu ile en ideal eğitim programlarını hazırlar. Seviyelere ayrılmış olan dil eğitimi dilin temelden özenle oluşturulması içindir.  Bu sayede öğrenciler her kur sonunda daha gelişmiş bir dil yeteneğine sahip olur.

 

A1: Basit diyaloglardan, temel dil bilgisi kurallarına kadar dilin temel ayrıntıları işlenir. 110 saat süren kurs Türk öğretmenler tarafından verilir. Kurs sonunda eğitim alanlar günlük seviyede Almanca konuşacaktır. Kişi basit cümleler kurabilir, kendini tanıtabilir, kısa metinler yazıp, basit metinler okuyabilir. Kendini diğer kişilere tanıyıp güncel yaşam için yaptıklarını anlatabilir. Sahip olduklarından bahsedebilir, yaşadığı yer ve tanıdığı insanlar hakkında basit ama anlaşılır bilgiler sunabilir. Kendisi ile yavaş konuşulduğunda anlayıp cevap verebilir.

A2: 110 saat süren kurs süresince Türk ve Alman eğitimcilerden ders alınır. Dil bilgisine tamamen ağırlık verilir. Bunun yanı sıra günlük hayatta karşınıza çıkan her türlü kelimeler öğretilir. Kurs sonunda ihtiyaçları rahatça Almanca dile getirebilir şekilde yetenek kazandırılır. Kişi kendisi, yaşadığı yer ve ailesi hakkında ayrıntılı bilgi verebilir. Alışveriş yapabilir, sevdiği yerler ve kişilerden bahsedebilir. Günlük işler hakkında aşina olduğu konularda detaylı bilgi verebilir. Geçmişi ile ilgili anıları yazıp karşısındakine anlatabilir.

 B1: Tam olarak tüm dil bilgisi kurallarını içselleştirip Almanca düşünmeye başlanır. 110 saat süren kurs süresince Alman ve Türk eğitimcilerden ders alınır. Katılımcı dil bilgisi ile günlük hayatta geniş gelecek ve şimdiki zaman hakkında bilgileri kolaylıkla verebilir. İsteklerini dile getirebilir ve duygularını paylaşabilir. Aynı zamanda konuşulanları rahatça anlar.

B2: Sadece alman eğitmenlerden alınacak 110 saatlik kurs süresince Almanca konuşma ve yazma kabiliyetiniz arttırılır. Yeni cümle kalıpları ve yeni kelimeler ile bilgi dağarcığı yükseltilir. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan kişi artık bağımsız bir dil kullanıcısı sayılır. Akademik almanca için gerek duyulan zemini hazırlamış olur.

C1: 110 saat sürecek kur sonunda akademik Almanca öğrenilir. Alman öğretmeni ile duygu ve düşünceler akıcı şekilde paylaşılır. Dergiler okuyabilir ve hatta talk showlardaki hızlı konuşmaları anlayabilirsiniz. Dil bilgisine tamamen hakim olunur. Konuşmada akıcılık ve süreklilik söz konusu olur. Seviyeyi başarı ile tamamlayan kus katılımcıları yetkin bir dil kullanıcısı statüsüne yükselir.