Eğitim Materyalleri

egitim-materyalleriSchritte International ders kitapları sayesinde Almanca görsel ve işitsel konuda sunulur. Seçilen bu ders kitabı sayesinde öğrenciler evlerinde dahi kendi pratiklerini yapabilir. Birçok kurum tarafından yıllardır kullanılan Schritte International ders kitabı ve çalışma kitabı ile eğitime büyük derecede katkı sağlanır. Üstelik eğlenceli konuları ile Almancanın sevilerek ilerlemesine olanak sağlar ve içerisinde bulunan CD ile kurs dışında belirli konularda pratik yapma imkanınız olur.

Kullanılan bu kitap dışında Türk Amerikan Derneği kaynaklarından da yararlanılır. Eğitimde sunulan farklı kaynaklar ile Almanca kolay şekilde kavranır ve konuşma süreci hız kazanır. Uzman öğretmen kadrosu ile teknolojiden yararlanılan dersler dışında denemeler ve çeşitli aktiviteler de sunulur. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının farkında olan Türk Amerikan Derneği Almanca eğitiminin her alanında temellerini sağlam tutmayı amaçlar.

Konularda süreklilik söz konusudur. Öğrendikçe konuşma için gelişmiş seçenekler ortaya çıkar. Eksik kalınan yerlerde de birebir dersler verilir. Ayrıca rehberlik hizmetinden yardım alınarak ders ve ödevler dışında farklı kaynaklardan testler öğrencilere sunularak gelişimin sorunsuz sağlanmasına olanak tanınır.