Akademik İngilizce Yazma Tekniği


Özellikle belli bir yaştan sonra İkinci bir dil öğrenip bunu konuşmak bile oldukça zorken pek çok insan iş ve sosyal hayatlarında ki geleceklerini düşünerek akademik yazışmayı öğrenmek için İngilizce kursları kapısını çalmaktadırlar. Başka bir dilde yazışmak zorlukları olan bir iştir ama bu zorlukları aşabilmek için yapılması gerekenler bilindiğinde öğrenilmesi oldukça keyifli olabilir. İngilizce olarak metin yazmakta zorlanan çoğu kişinin en önemli ortak noktası yeterince İngilizce metin okumamalarıdır. İngilizceyi anlayabilmek için, dil analizini yapabilmek için bol bol İngilizce okuma yapmak gerekmektedir. Yazım becerinizi geliştirmek için okuduğunuz zaman her okuduğunuz kelimenin analizini yaptığınız, yeni gördüğünüz ifade kalıplarını not aldığınız zaman ancak İngilizce yazım tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Okumak kadar önemli olan bir püf noktası da yazım becerilerini geliştirmek için çokça pratik yapmaktır. Doğru cümle kurabilmek paragrafın yazmak için en gerekli öğedir. Doğru cümle kurabilmeye yeteneği de ancak sürekli sürekli tekrar ile mümkündür. Bu gün gideceğiniz en iyi İngilizce kursları bile size İngilizceyi doğru bir şekilde konuşup anlayabilmeniz için bol bol pratik yapmanız gerektiğini söyleyecektir. İngilizce de çok sık kullanılan bağlaçlar üzerine pratik yapabilmek için bol bol sebep sonuç ilişkisi içeren cümle kurmak bayağı yararlı olacaktır. Cümle yapısı ve bağlaçlar halledildikten sonra paragraf üzerinde durulmalı bir fikri paragraf düzeyinde ifade etmek için küçük paragraf alıştırmaları yazılmalıdır.

Akademik İngilizce Yazma TekniğiSon olarak her dilde olduğu gibi İngilizcede bir bütündür. Bu yüzden gittiğiniz İngilizce kursu sizi dinleme, konuşma ve yazmaya yönlendiren yöntemler kullanırlar. İyi bir İngilizce metin yazabilmek için iyi bir konuşma yeteneğini iyi konuşma yeteneği içinde dinlediğinizi anlamaya ihtiyacınız vardır. Bu yüzden sadece yazma konusuna odaklanmak yerine dilinizi bütün halde geliştirmeye çalışmanız yazdığınız İngilizce makalelere de olumlu olarak yansıyacaktır. Unutmayın ki hangi dilde olursa olsun yazı yazmak da konuşmak gibi kendini ifade etme yöntemidir. Siz İngilizce de konuşarak kendinizi ne kadar iyi ifade edebiliyorsanız yazarak da o kadar iyi ifade edebilirsiniz. Daha iyi İngilizce yama tekniğine sahip olmak istiyorsanız bol bol konuşma ve dinleme pratiği yapmanızda yarar vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Akademik İngilizce Kursu Nedir ? başlıklı makalemizde akademik, ingilizce ve kursu hakkında bilgiler verilmektedir.