Akademik İngilizce Eğitimi


Giderek yaygınlaşan bir dil olan İngilizce özellikle yüksek öğrenim kurumlarında geçerliliğini gün geçtikçe daha kalıcı bir hale getirmiştir. Üniversitelerde artık pek çok bölüm İngilizce okutulmakta, İngilizce olmayan bir bölüm tercih etseniz bile üniversite sizlere hazırlık imkanı tanımaktadır. İngilizceye bu kadar önem verilmesinin sebebi bilimlerin ortak dili olmasıdır. İnternetteki arama motorlarını kullanıp araştırma yaptığınızda ya da üniversitelerin önemli veri tabanlarını kullanmak istediğinizde karşınıza çıkacak makalelerin çok büyük bir kısmı İngilizcedir ya da İngilizceden çeviridir. Bilim dili olarak artık İngilizce kullanılmaktadır. İngilizce okutulmayan bölümler aslında sadece çeviriden ibarettir ve bu çevirilerinde ne kadar geçerli olduğu, öğrenciye ne kattığı tartışılabilir.
İngilizce öğrenmek çok kolay değildir fakat düzenli çalışıldığı sürece kişi rahatlıkla öğrenebilir. Akademik İngilizce öğrenmek genel İngilizce öğrenmekten biraz daha zordur. Çünkü uğraştığınız bilimle ilgili yabancı kökenli terimler sizi epey zorlayacaktır. Bu noktada size yardımcı olmak adına pek çok İngilizce kursu mevcuttur. Özellikle mezun kişilerin çok işine yarayacak bu kurslar, alanlarında kendilerini daha yetkin hale getirmek isteyen kişilere en iyi hizmet kalitesinde hizmet vermeye çabalamaktadır. İngilizce kursları sizin akademik İngilizceyi hem kullanmanızı hem de en iyi şekilde öğrenerek bu dilin sistemlerini öğrendiğiniz mekanizmalara yerleştirmenizi sağlayacaktır. Akademik İngilizce öğrenmenin zorluklarıyla baş ederken bu kurslar size oldukça yardımcı olabilir.

Şişli İngilizce kursu açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip bir bölgedir. Aynı zaman Mecidiyeköy İngilizce kursu açısından sizlere çok farklı seçenekler sunar. Akademik İngilizce alanında ne tür ihtiyaçlarınız olduğunu belirleyerek size uygun olan dil kursunu seçebilirsiniz.
Üniversite de başarı kazanmak için dil öğrenmek mutlaka gerekmektedir. Ancak dil öğrenme konusunda çabalayan kişiler akademik manada başarılı olabilir. Pek çok üniversitede pek çok bölüm sizden yüksek düzeyde akademik İngilizce bilmenizi istemektedir. Özellikle bir hocanın asistanı olmayı başardığınızda o hoca sizden ağır çeviriler yapmanızı bekleyebilir ya da bir takım akademik yazışmalar yapmanız sizden beklenebilir. Bu noktada mutlaka düzenli çalışarak kendinizi her geçen gün gelecek görevlerinize koşullanmalı ve çok çalışmalısınız.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.