İngilizce Öğrenme ve Geliştirme Metodları


İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyen bir kişiler arasında kursa gitmenin yeterli olacağı konusunda ki yaygın inanış doğru değildir. Kursa gitmenin yanı sıra öğrencinin kendisini evde ki çalışmaları ile beslemesi gerekmektedir. Mecidiyeköy İngilizce kursu hem kursta etkili bir eğitim programını öngörürken hem de evde çalışması kolay ve etkili yöntemler konusunda özverili bir program ile eğitim-öğretim yaşamını sürdürmektedir. Bu bağlamda öğrencinin sadece kursta ki ders programıyla değil aynı zamanda ev çalışmalarıyla da danışmanlık hizmetini görebileceği bir kurs seçiminde bulunması son derece önemlidir. Bütün bunlarla beraber öğrencinin günlük yaşamında kendini İngilizce ile beslemesi de oldukça önemlidir. İngilizce dergiler okumak, İngilizce TV programları-dizileri izlemek veya günlük yaşamda İngilizce konuşabilecek ortamlarda bulunmak gibi pek çok şekilde örnekler çoğaltılabilir.

Şişli İngilizce Kursları ile pratik yaparak İngilizce öğrenmeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Ana dilimizi önce konuşarak daha sonra ise yazıp okuyarak öğrenmekteyiz. Sıra yabancı bir dil öğrenmeye geldiğinde ise tam tersi bir yöntem geliştiriyoruz. Ancak geliştirdiğimiz yöntem insan beynine oldukça ters bir durumunu içeriyor. Bu yüzden insan beynine uyum sağlayacak şekilde konuşarak öğrenmek en doğru öğrenme ve geliştirme yöntemi olacaktır. Bunu da ancak kaliteli ve bu işi içine sindirmiş bir kurs ile mümkün kılabilirsiniz. Kursla birlikte kendi yaptığınız beslemeler de son derece önemlidir.

İngilizceyi yüksek ses ile duymak ve bu şekilde içselleştirebilmek için yapılabilecek en iyi ev egzersizi ise yüksek sesle okumalar yapmak olabilir. Yüksek sesle yapacağınız okumalar hem kelimeyi hem de dili içinize daha çabuk sindirmenize olanak sağlayacaktır. Dinlediğiniz şarkılarda dahi elinizde sözlerini bulundurmanız dilinizi geliştirmek için faydalı olacaktır. İngilizce kursları aracılığıyla yanınızda bir öğretim üyesi bulunurken bu işlemi gerçekleştirmek hatalarınız konusunda uyarılarak daha çabuk düzelme sağlayabilmeniz açısından son derece faydalı olacaktır. İngilizce öğrenirken aşırı kuralcı olmamak ve gramer konusunda katı yaklaşımı bir kenara bırakmak gerekmektedir. Pek çok İngiliz’in bile yapmadığı derece de düzgün konuşmaya çalışmak öğrenciyi hem dilden soğutacak hem de gereksiz bir yüklemeye maruz bırakacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.